• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-5090-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان خبر داد

فعالیت 120 واحد جمع‌آوری ضایعات و بازیافت غیرمجاز در همدان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان از فعالیت 120 واحد جمع‌آوری و تفکیک ضایعات و بازیافت غیرمجاز در جاده انصارالامام همدان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، بهاره نوری‌صفا سه‌شنبه 11 اردیبهشت در کارگروه مدیریت پسماند شهرستان همدان، با اشاره به فعالیت 120 واحد جمع‌آوری ضایعات و بازیافت غیرمجاز زباله در جاده انصارالامام شهر همدان افزود: 90 واحد جمع‌آوری ضایعات و تفکیک زباله و بیش از 20 واحد بازیافت در جاده انصارالامام فعالیت دارند.

وی اضافه کرد: فعالیت این واحدها کاملا غیرمجاز هستند و شهرداری مریانج برای ساماندهی این واحدها باید ورود پیدا کند.

وی در ادامه با بیان اینکه در تمامی محورهای مواصلاتی شهرستان همدان مشکل اساسی تخلیه زباله و نخاله در حریم راه‌ها وجود دارد، ادامه داد: تخلیه این مواد در استان همدان به طور چشمگیری با سایر استان‌ها متفاوت است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان با اشاره به رویداد «همدان 2018» گفت: با توجه به این رویداد حساسیت در پاکسازی حاشیه جاده‌ها بالاست.

وی از زیرسازی یک راه توسط زباله و نخاله در محور حیدره به امامزاده محسن(ع) خبر داد و افزود: این راه مسیر دومی است که از امامزاده محسن بازمی‌گردد.

نوری‌صفا با تأکید بر اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی باید همکاری لازم را برای جلوگیری از تخلیه نخاله در حریم راه‌ها داشته باشد، یادآور شد: متأسفانه با وجود اینکه ضابط قضایی هستیم اما وقتی در رابطه با این موضوع به مراجع قضایی مراجعه می‌کنیم ادله بیشتری می‌خواهند و به صورت جدی با عاملان آن برخورد نمی‌کنند.

وی در پایان به اقدامات انجام شده در روز زمین پاک اشاره کرد و گفت: پاکسازی مسیر امامزاده محسن(ع)، محور همدان- تهران، حاشیه همدان- ملایر و محور گنجنامه با حضور برخی دانشجویان و سازمان‌های مردم‌نهاد از جمله فعالیت‌های انجام شده بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: