• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2091-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس شورای شهر همدان :

رینگ سوم 600 هکتار زمین به محدوده شهری همدان اضافه می‌کند

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: با ایجاد رینگ سوم شهر همدان نزدیک به 600 هکتار از اراضی به محدوده شهری اضافه می‌شود و به شهرداری از لحاظ مالی کمک می‌کند.

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، ابراهیم مولوی سه‌شنبه 11 اردیبهشت در جمع خبرنگاران، درباره ایجاد رینگ سوم شهر همدان، افزود: اگر این رینگ احداث شود 80 درصد ترافیک شهر که به زیرساخت‌های شهری آسیب می‌رساند، به این نقطه منتقل خواهد شد و 600 هکتار از اراضی متعلق به شهرداری، به محدوده شهری اضافه می‌شود و به شهرداری از لحاظ مالی کم می‌کند.

وی با تأکید براینکه هیچ‌گونه فشاری از جانب جایی برای شورای شهر در زمینه اجرا و عدم اجرای این مسیر وجود ندارد، اظهار کرد: مسیر برگشت گنجنامه مسیری استراتژیک برای همدان است و به طور قطع باید کارهای مطالعاتی بر روی آن انجام شود بنابراین اجازه دهید این محیط همدلی و همکاری که طی یکسال گذشته در شهر شکل گرفته است، باقی بماند ضمن اینکه اجرای پروژه بر مبنای نظرات مشاور است.

چوب لای چرخ شهردار جدید نگذارید

مولوی تصریح کرد: در زمانی‌که برای نخستین‌بار در سال 1304 تا 1307 همدان توسط مشاوران آلمانی طراحی می‌شود و برای نخستین‌بار اولین شهر ایران دارای طرح شهرسازی می‌شود، پیش‌بینی این بوده که رینگ‌ها به طور کامل اجرا شود اما موانع طبیعی که در سر مسیر وجود داشت، باعث شده بخش‌هایی مانند تپه هگمتانه کنسل شود و رینگ ناقص مانده است.

وی ادامه داد: بخش شرقی- غربی رینگ سوم که از میدان امام حسن(ع) تا پلیس‌راه همدان و میدان مریانج است، بخش زیادی از ترافیک موجود بر روی همدان را تأمین خواهد کرد ضمن اینکه پل شهید همدانی و شهید قهاری 100 درصد از جیب شهروندان همدانی احداث می‌شود اما شاید 20 درصد از شهروندان همدانی از این پل‌ها عبور می‌کنند و 80 درصد عبور سایر استان‌هاست.

رئیس شورای شهر همدان درباره ساماندهی ورودی‌های شهر همدان با تأکید بر اینکه 80 درصد میهمانان رویداد «همدان 2018» از محور همدان- تهران وارد می‌شوند، خاطرنشان کرد: ورودی شهر همدان از سمت تهران سال گذشته ساماندهی شده اما لاین خروجی درگیر 2 کارخانه کیوان و خوش‌نوش بود که شرکت خوش‌نوش عقب‌نشینی کرد اما شرکت کیوان به هیچ وجه حاضر به همکاری نیست حتی به دنبال اعمال ماده 8 و مدد گرفتن از استانداری بودیم که نشد. ساماندهی ورودی شهر همدان از سمت ملایر نیز درحال انجام بوده و اتفاق خوبی درحال اجراست.

وی با بیان اینکه شهردار جدید همدان فردی جوان و بومی و با پشتکار است، ادامه داد: با بازگشایی خیابان‌های طالقانی، سعیدیه و اعتمادیه‌شرقی و زیباسازی شهر رضایتمندی نسبی در شهر حاصل شده است و از همه می‌خواهیم چوب لای چرخ شهردار نگذارند و اجازه دهند کار جلو برود.

پردیس سینمایی همدان به نتیجه نمی‌رسد

مولوی درباره پروژه پردیس سینمایی شهر همدان اظهار کرد: در سفر دولت نهم شهرداری همدان 17 -18 هزار متر زمین را واگذار کرده و در اختیار مجموعه‌ای قرار می‌دهد و سرمایه‌گذار مکلف می‌شود ظرف مدت 3 سال پروانه ساختمانی اخذ کرده و به اتمام برسد اما تا کنون هیچ کدام از این موارد اجرایی نشده و اداره ارشاد مخالف اجرای این پروژه است و مطرح کرده که سرمایه‌گذار و کننده‌کار نیستند.

وی با بیان اینکه این طرح شامل یک پردیس سینمایی، یک سینما و صدها مغازه است که مشخص نیست مرکز تجاری است یا پردیس سینمایی، افزود: قرار نیست از چاله درآمده و به چاه بیفتیم؛ مدیریت شهری تلاش می‌کند میدان‌بار را از این منطقه جابجا کند و به یک فضای زیبای شهری تبدیل شود و با این شرایط که وجود دارد و مخالفت ارشاد به طور قطع این کار به نتیجه نخواهد رسید.

الحاق 4 روستا برای کلانشهر شدن همدان یک آسیب جدی است

رئیس شورای شهر همدان درباره الحاق 4 روستا به شهر همدان، گفت: حریم شهر همدان 32 روستا دارد که این روستاها باید تعیین تکلیف شوند؛ اگر قرار است صرف جمعیت یک میلیونی که ما را کلانشهر کند، جمعیت روستایی را در شهر همدان تلنبار کنیم و کیفیت این شهر را از شهری به روستایی تغییر دهیم، کلانشهر شویم یک آسیب جدی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز در طرح‌های توسعه شهری به دنبال سرریز جمعیت و کوچ دادن جمعیت به یک نقطه شهری نیستند بلکه طرح مجموع شهری است که برای اینکه کلانشهر شویم باید طرح مجموع شهر را مصوب کنیم که این مجموعه شهری از ازندریان آغاز شده و تا صالح‌آباد ادامه می‌یابد.

مولوی ادامه داد: در طرح مجموع شهری بدون اینکه جمعیت این مناطق تغییری پیدا کند جزء جمعیت شهری همدان آورده شود و بتوانیم از بودجه‌های متعلق به کلانشهری استفاده کنیم.

وی درباره اینکه گفته می‌شود فشارهای سیاسی از طرف استانداری بر روی شورای شهر تحمیل می‌شود، تصریح کرد: فشارهای سیاسی وجود ندارد و تعامل خوبی برقرار است ضمن اینکه استاندار مدیریت ارشد استان است و قرار نیست اگر مطلبی به ما می‌گوید، فشار تلقی شود.

محیط شهر و کسانی‌که تخلف می‌کنند با خواهش و تمنا جمع نمی‌شود

رئیس شورای شهر همدان در پاسخ به خبرنگاری درباره برخوردهای زننده نیروهای سد معبر شهرداری با مردم، اظهار کرد: محیط شهر و کسانی‌که تخلف می‌کنند با خواهش و تمنا جمع نمی‌شود، اگر قرار باشد دستفروشی برای کسب معیشت خود فعالیت کند مکان‌هایی درنظر گرفته شده است و در برخی جاها لاجرم برای جلوگیری از زیاده‌خواهی برخی افراد اقدام شود اما با برخوردهای تُند مخالف هستیم.

مولوی تأکید کرد: 90 درصد دستفروشان گنجنامه غیربومی هستند و 20 سال بود کسی جرأت نمی‌کرد به آنها حرفی بزند و برخورد نیروهای انتظامی و سد معبر با افرادی بوده که قداره‌کشی می‌کردند.

 سایت پلان موزه میدان امام خمینی(ره) آماده شده است

وی با اشاره به اینکه سایت پلان موزه میدان امام خمینی(ره) آماده شده است، بیان کرد: سایت پلان موزه میدان امام خمینی(ره) آماده شده اما گویا فرد دیگری طرحی را ارائه داده و در حال مقایسه و پرزنت این دو طرح هستند تا یکی از آنها انتخاب شود که ماندگاری داشته باشد و بتواند قداست فرهنگ ایرانی- اسلامی ما را نشان دهد.

مولوی با بیان اینکه بانک شهر برای همدان ظرفیت ایجاد کرده است اما با نرخ بهره چند درصد، تأکید کرد: نمی‌توانیم شهر را به بانک شهر بدهیم ببرند، ما به دنبال این هستیم که یکسری پول‌هایی که در اختیار وزراست با نرخ بهره 4 درصد بگیریم، واقعاً ما نمی‌توانیم حق شهروندان را برای اینکه امروز خود را خوب جلوه دهیم از بین ببریم.

وی خاطرنشان کرد: بر مبنای داشته‌های خود پروژه‌هایی تعریف کردیم که قرار است هیئتی از قرارگاه خاتم طی ماه‌های آینده به همدان بیایند و اگر بتوانیم چند پروژه 100 میلیاردی با این قرارگاه انجام دهیم خیلی بهتر از بانک شهر است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: