• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2191-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سخنگوی شورای شهر همدان:

کمپ نگهداری سگ‌های ولگرد تا پایان امسال ایجاد می‌شود

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه به فکر ساماندهی جمعیت سگ‌های ولگرد در شهر هستیم، گفت: کمپ نگهداری سگ‌های ولگرد تا پایان امسال ایجاد می‌شود.

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، کامران گردان سه‌شنبه 11 اردیبهشت در جمع خبرنگاران، در پاسخ به خبرنگار ایسنا درباره اجرایی نشدن طرح ساماندهی سگ‌های ولگرد، اظهار کرد: در گذشته شهرداری سگ‌های ولگرد را با تیراندازی تلف و یا جمع‌آوری می‌کرد و حتی مکانی برای چند NGO که سگ‌های ولگرد را نگهداری و عقیم سازی می‌کردند، درنظر گرفته شده بود.

وی با بیان اینکه به علت اینکه نمی‌خواهیم کشتار سگ‌ها را داشته باشیم به جمعیت آنها اضافه شده است، تصریح کرد: شهرداری و شورای شهر کمک‌های زیادی به این مرکز داشت اما متأسفانه به علت بهداشتی و یا مسائل دیگر این مرکز تعطیل شده و هم‌اکنون در سایت دفن زباله فضایی در حال ساخت است تا سگ‌های ولگرد جمع‌آوری و نگهداری شوند که اگر سایر سازمان‌هایی که در این قضیه مرتبط هستند، کمک کنند می‌توانیم تا پایان سال این مرکز را راه‌اندازی کنیم.

گردان با اشاره به پاکسازی محوطه گنجنامه از حضور دستفروشان، اظهار کرد: دستفروشان محوطه توریستی گنجنامه در روز دوم عید جمع‌آوری شدند و نیروهای انتظامی در این زمینه کمک زیادی داشت اما روزهای بعد با تلاشی که داشتند، تجمعی ترتیب داده که منجر به تنش با نیروهای کنترل نظارت شهرداری نیز شد.

سخنگوی شورای شهر همدان با تأکید براینکه نگهداری محوطه گنجنامه نیاز به نیروهای انتظامی دارد، گفت: نگهداری این منطقه نیاز به نیروهای انتظامی دارد که در این راستا قراردادی با بنیاد تعاون ناجا منعقد کرده‌ایم و مقرر شد از روز شنبه 6 مأمور ناجا در این منطقه مستقر شوند.

وی درباره الحاق 4 روستا به همدان نیز یادآور شد: شورا وظایف خوبی دارد اما ادارات دولتی و کنندگان‌کار شورا را به‌کار نمی‌گیرند و ما حتی از این موضوع خبر نداریم که چه اتفاقی خواهد افتاد اما حتی اگر 4 روستا به شهر همدان اضافه شود، جمعیت ما به کلانشهر شدن نمی‌رسد و حاشیه‌نشینی جدیدی ایجاد خواهد شد، از طرفی برای تأمین آب شرب شهر همدان با مشکل مواجه هستیم و به سختی انجام می‌شود و معلوم نیست چظور قرار است آب این روستاها تأمین شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: