• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-1892-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار همدان در آئین افتتاحیه جشنواره پویانمایی:

انیمیشن 10 تن از بزرگان همدان ساخته شود

استاندار همدان از رسانه ملی خواست برای 10 تن از بزرگان همدان انیمیشن تولید کنند و اظهار کرد: انیمیشن مروج پیام های ارزشمند و اثرگذار نظیر صلح و دوستی، فرهنگسازی، اخلاق مداری، معرفی بزرگان، شناخت و مبارزه با آسیب های اجتماعی است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدناصر نیک بخت امشب- 15 اردیبهشت- در آئین افتتاحیه نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران در همدان، بیان کرد: اهالی خوش ذوق و هنرمند همدان دارای استعداد بالایی در تولید انیمیشن هستند و این ظرفیت موجب شد این استان در قطب فرهنگی کودک و نوجوان، فیلم و تئاتر کودک و نوجوان، شعر و کتاب کودک و نوجوان پیشگام شود.

وی تصریح کرد: این استان دارای فلاسفه، شعرا، علما، ادبا و فضلای بزرگی است و 120 جلد دانشنامه درباره زندگی این افراد در حال تدوین است که کفاف نداد و به 140 جلد ارتقاء یافت که اینک 50 جلد چاپ شده است.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه ویژگی های برجسته این استان موجب شد که حکیم فرزانه ابوعلی سینا، همدان را برای ادامه زندگی و تالیف کتاب انتخاب کند، ادامه داد: به تازگی تبلیغ چیپس در صدا و سیما پخش شد که در این تبلیغ نام بوعلی سینا عنوان شد که ضمن گلایه مندی خواستار تصحیح این موضوع هستم.

وی اضافه کرد: تخیل و خدمتی که پویانمایی به انسان می دهد انسان را وادار به توجه به خالق و آفریده های هستی می کند بنابراین پویانمایی می تواند معرف همه خوبی ها باشد.

استاندار همدان در بخش دیگری از سخنانش گفت: امسال 2 رویداد بزرگ در همدان برگزار می شود که با انتخاب این استان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا، 40 کشور در تیرماه امسال در همدان حضور می یابند.

نیک بخت افزود: اجلاس مجمع گردشگری جهانی نیز با مشارکت 180 کشور جهان آبان ماه امسال به میزبانی همدان برگزار می شود.

وی اضافه کرد: وجود 2 خط ریلی، آب و هوای مطبوع، فرودگاه بین المللی، فاصله یک تا سه ساعتی با 9 استان مجاور، وجود یک هزار و 800 اثر تاریخی متعلق به ادوار مختلف و قرار گرفتن مدفن حبقوق نبی(ع) از پیامبران الهی در این استان، از ظرفیت های بزرگ همدان است.

وی ادامه داد: صدا و سیما باید تبلیغ کننده ظرفیت های همدان شود و این استان را در برگزاری 2 رویداد بین المللی تنها نگذارد.

استاندار همدان گفت: همدان دنبال دستیابی به صنعت پاک بوده و در این راستا دنبال تبدیل این استان به خاستگاه محل برگزاری جشنواره پویانمایی و توسعه گردشگری با برگزاری برنامه های ملی و بین المللی است.

نیک بخت اظهار کرد: هیچ جای جهان تاریخ ایران و هیچ جای ایران تاریخ همدان را ندارد چراکه نخستین تمدن در همدان شکل گرفت و همدان نخستین شهر جهان است.

استاندار همدان اعلام کرد: به دنبال معرفی ملایر به عنوان پایتخت مبل و منبت کشور در آبان تا اسفند ماه سال گذشته، میزان فروش و صادرات مبل و منبت در این شهرستان به چهار هزار و 100 میلیارد ریال رسید.

وی بیان کرد: برای عملیاتی کردن پیام نوروزی رهبر انقلاب اسلامی در حمایت از کالای ایرانی باید میزان صادرات کالا را افزایش داد.

وی اضافه کرد: توسعه اقتصاد و احیای واحدهای راکد و نیمه تعطیل بدون توجه به بازار فروش و صادرات کالا بی معنی است و تولیدات بلااستفاده در انبارها خاک می خورد.

نیک بخت اظهار کرد: باید در انیمیشن مصرف داخلی را تقویت کرده و مبارزه با آسیب های اجتماعی را نیز در تولید انیمیشن مورد توجه قرار داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: