• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-2194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح کرد:

ضربه به فرهنگ و اقتصاد با وارد کردن حتی یک اثر پویانمایی از خارج

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه های شبکه کودک و امید یکی از دغدغه های رسانه ملی بود چرا که با واردات فیلم های کودک، فرهنگ ما دستخوش آسیب می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حجت الاسلام احد آزادیخواه شامگاه شنبه در آئین افتتاحیه نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران در همدان، اظهار کرد: وارد کردن حتی یک اثر پویانمایی از خارج نه تنها به فرهنگ بلکه اقتصاد کشور ضربه وارد می کند و استعدادهای ارزشمند هنرمندان نادیده گرفته می شود.

وی ادامه داد: باید استعداد استان ها در زمینه تولید انیمیشن رونمایی شود تا جوان های مستعد وارد میدان شوند و توان خود را نشان دهند.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره پویانمایی در استان ها باید زمینه ای برای بروز استعدادها و شناساندن بنیه تاریخی، مذهبی و دینی استان ها شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نویسندگان و هنرمندان در تولید انیمیشن باید این ظرفیت ها را مد نظر قرار دهند که با توجه به اینکه کودکان مخاطب اصلی آثار پویانمایی هستند می توان با تولید انیمیشن با موضوع در توجه به سبک زندگی صحیح اثربخش باشیم.

وی اضافه کرد: توجه به این مولفه ها در تولید انیمیشن موجب می شود که برای اصلاح معضلات و آسیب های اجتماعی در جامعه هزینه کمتری پرداخت شود.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت در ادامه سخنانش گفت: رسانه ملی در مقابل این همه هجمه به ملیت، دین، مقدسات، آداب و رسوم و فرهنگ ایران، تنها جلوه اثربخش و پیروز میدان بوده است.

آزادیخواه با بیان اینکه شبکه های وارداتی برای تخریب هویت و فرهنگ ما راه اندازی شدند، اضافه کرد: با وجود اینکه سه کشور فارسی زبان در جهان وجود دارد اما 300 شبکه فارسی زبان برای تخریب راه اندازی شده و رسانه ملی به تنهایی در برابر جبهه دشمن ایستاده است.

وی یادآور شد: خواسته رهبر معظم انقلاب این است که ایران قطب انیمیشن دنیا شود که این مطالبه باید با قوت پیگیری و عملیاتی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: