• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-1992-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرمانده سپاه همدان:

اصلاح جامعه نیازمند تلاش معلمان است

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان تأکید کرد: اگر بخواهیم جامعه را اصلاح کنیم و نیروی مؤمن انقلابی داشته باشیم نیاز به تلاش معلمان داریم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سردار مظاهر مجیدی یکشنبه 16 اردیبهشت در همایش معلم و تحقق جامعه مهدوی در استان همدان، با بیان اینکه معلمان سهم بسزایی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند به طوریکه آنها بودند که توانستند نیروی تراز انقلاب اسلامی تربیت کنند، افزود: بهترین مکان برای تثبیت ویژگی‌های اخلاقی شایسته و سبک زندگی اسلامی در آموزش و پرورش و به دست معلمان است.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی نتیجه تفکر معلمانی بود که برای تربیت نیروی انقلاب اسلامی زحمات زیادی کشیدند و نمونه بارز چنین معلمانی علامه شهید مرتضی مطهری بود.

مجیدی با بیان اینکه شهید مطهری سهم بسزایی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت، ادامه داد: اگر مبانی تفکر ایشان در دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش وجود نداشت به طور قطع انقلاب به این مرحله نرسیده بود.

وی بر نیازسنجی در جامعه کنونی تأکید کرد و یادآور شد: استاد مطهری فرد موقعیت‌شناسی بود که نیاز تمامی اقشار جامعه را می‌دانست به طوریکه کتب مختلفی برای تمامی اقشار جامعه نگاشته است.

مجیدی با بیان اینکه استاد مطهری برای رشد فکری جوانان همواره بیاناتی داشت همانطور که معلمان در دفاع مقدس برای رشد فکری جوانان گام برمی‌داشتند، تأکید کرد: اگر بخواهیم جامعه را اصلاح کنیم و نیروی مؤمن انقلابی داشته باشیم نیاز به تلاش معلمان داریم بنابراین معلمان باید جایگاه تلاش خود را بدانند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به اینکه هزینه کردن در آموزش و پرورش صرفا اعتبارات و پول نیست، اظهار کرد: تلاش در این راستا نیز نوعی هزینه است اما نباید به دید هزینه به این تلاش نگاه کرد بلکه نوعی سرمایه‌گذاری است که به تربیت نیروی انسانی می‌پردازد.

وی ادامه داد: باید در شرایط مختلف وظیفه خود را بشناسیم و در شرایط کنونی نیز رسالت تربیت قشر جوان بر عهده معلمان است و معلمان نیز باید به این رسالت باور داشته باشند.

مجیدی با تأکید بر اینکه معلمان باید برای تربیت این قشر کلید واژه‌های کالای ایرانی، سبک زندگی اسلامی و ... را در کلاس درس به‌کار برند، افزود: بهترین مکان برای اثرگذاری این ویژگی‌ها در آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه فشارها و تهدیدات دشمن نگران‌کننده نیست، تصریح کرد: آنچه برای ما نگران‌کننده خواهد بود این است که نتوانیم نیروی تراز انقلاب اسلامی تربیت کنیم و این رسالت بر عهده معلمان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: