• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-2294-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اعلام آمادگی رئیس ستاد مرکزی جشنواره ملی پویانمایی:

انیمیشنی با محوریت گنجنامه تولید می‌شود

رئیس ستاد مرکزی جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران در همدان گفت: آمادگی داریم انیمیشنی با محوریت گنجنامه به صورت پروژه مشارکتی با همکاری این مجموعه تولید کنیم که دربرگیرنده قصه‌ای خوب و تبلیغ غیرمستقیم باشد چرا که هزینه تولید انیمیشن بالا است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، عباس فاطمی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه دهکده تفریحی توریستی گنجنامه ظرفیت خوبی برای برپایی جشنواره‌های بزرگتر دارد، افزود: این مجموعه دارای مناظر بسیار زیبا و آب و هوای بکر و ناب است و مکان مناسبی برای ورزش‌های زمستانی است بنابراین باید از این سرمایه‌گذاری‌ها استفاده کرد.

فاطمی با اشاره به اینکه ظرفیت گردشگری همدان در نوروز با تبلیغات انجام شده، ۱۲۷ درصد افزایش یافت، ادامه داد: در حال حاضر جشنواره‌ای در سطح ملی در کاخ جشنواره تحت عنوان گنجنامه در حال برگزاری است و این مکان به طور غیرمستقیم با این جشنواره معرفی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم مردم با ظرفیت بی‌نظیر همدان در زمینه گردشگری آشنا شوند، گفت: اگر رسانه‌های ما سه بُعدی بود، می‌توانستیم حس خوبی را که این فضا دارد به کشور نشان دهیم.

رئیس ستاد مرکزی جشنواره ملی پویانمایی با اعلام اینکه آمادگی داریم در معرفی این مکان برنامه‌های مختلفی برگزار کنیم، اظهار کرد: از بخش‌های خصوصی و دولتی که در طراحی تولیدات ما مشارکت کنند استقبال می‌کنیم.

وی بیان کرد: تا کنون جشنواره ملی در این سطح در چنین مجموعه‌های توریستی و گردشگری برگزار نشده بود بنابراین باید از این ظرفیت استفاده کرد و یقین دارم این امر ظرفیت مهمی در ایجاد انگیزه برای سایر نقاط است.

فاطمی خاطرنشان کرد: هر چند دهکده گنجنامه امکانات وسیعی در حوزه خدماتی و رفاهی دارد اما چنانچه هتلینگ این مکان بیشتر شود، می‌توان جشنواره بزرگتری را برگزار کرد.

تولید 6 هزار دقیقه انیمیشن در سیمای استان‌ها

وی با اشاره به اینکه در سیمای استان‌ها ۶ هزار دقیقه انیمیشن تولید می‌شود که برای تولید بیشتر نیاز به سرمایه‌گذاری داریم، یادآور شد: استان همدان ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰ ساعت انیمیشن را دارد اما از ظرفیت‌ها به علت نبود بودجه استفاده نمی‌شود.

سعید ترابیان، رئیس هیئت مدیره دهکده تفریحی توریستی گنجنامه هم در ادامه اظهار کرد: حوزه گردشگری منافع عمومی آن بیش از منافع شخصی بوده و میزان سرمایه‌گذاری بالا و دیربازده است اما باید بدانیم گردشگری برای توسعه نیاز به راه‌اندازی کمپین دارد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز در ادامه گفت: شهرها به شکل فزآینده‌ای تمایل دارند تا از طریق توسعه رویدادها، فرهنـگ و طبیعـت خـود را بـا گردشگران به اشتراک بگذارند و این بار برگزاری جشنواره پویانمایی یک فرصت بی‌بدیل را برای همدان رقم زد

علی خاکسار افزود: گردشگری رویداد، راهکاری نوین برای توسعه اقتصادی پایدار در جوامع محلی است و یکی از اشکال سفر به شمار می‌آید که در آن فرد برای دیدن یک رویداد، سفر کرده و یا در حین سفر خود از رویدادی بازدید می‌کند

وی با بیان اینکه امروز و فردا به بهانه جشنواره پویانمایی و اقامت میهمانان جشنواره دردهکده توریستی گنجنامه ظرفیت گردشگری این منطقه در عرصه ملی و بین‌المللی معرفی خواهد شد، خاطرنشان کرد: امروزه رویدادها برای احیای فرهنگ‌ها مهم و حیاتی هستند و اقامت و بهره‌مندی از ظرفیت گردشگری دهکده توریستی گنجنامه در جشنواره ملی پویا نمایی این مهم را برای استان رقم زد .

این مقام مسئول تأکید کرد: در حال حاضر، دولت‌ها از رویدادها به عنوان بخشی از استراتژی در توسعه اقتصادی، سازماندهی به ملت و بازاریابی مقصد استفاده می‌کنند و این‌بار به بهانه رویداد گردشگری «همدان ۲۰۱۸» و سوق دادن میهمانان جشنواره پویانمایی به سمت دهکده تفریحی توریستی  گنجنامه همدان نیز در این مسیر حرکتی قابل تحسین را موجب شد

به گزارش ایسنا؛ نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیون از ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت در شهر همدان در حال برگزاری است. این جشنواره در ۱۶ بخش طراحی شده و ۶۷ جایزه نیز به برگزیدگان اهداء می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: