• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2991-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خبر داد

افزایش قیمت گوشت به علت کمبود عرضه دام/ مرغ گران نشده است

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از افزایش قیمت گوشت قرمز در استان خبر داد و گفت: دامپروران و عشایر به علت بهبود مراتع از عرضه دام خودداری می‌کنند که همین مسأله باعث افزایش قیمت گوشت قرمز شده است.

مهدی نجفیان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با تأکید بر اینکه ورود دام زنده به میدان دام کاهش یافته است، اظهار کرد: تقاضای گوشت قرمز در بازار زیاد نیست اما به علت عدم عرضه دام در بازار قیمت گوشت افزایش یافته است که امیدواریم تا پایان خرداد وضعیت بهبود یابد.

وی تصریح کرد: در پی بارش‌های اخیر و بهبود وضع مراتع عشایر و دامپروران تمایلی به فروش دام خود ندارند که این موضوع باعث کاهش عرضه دام شده و از طرفی جو روانی افزایش قیمت دلار منجر به افزایش قیمت کنسانتره شده است.

نجفیان با اشاره به اینکه صادرات دام نیز یکی از عواملی است که به عنوان دلایل افزایش قیمت دام مطرح می‌‎شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت دام سبک زنده کیلویی 21 هزار و 500 تومان است و درب کشتارگاه به 43 هزار تومان می‌رسد.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی استان همدان درباره قیمت مرغ نیز بیان کرد: قیمت مرغ زنده در بازار 2 درصد کاهش یافته اما قیمت مصرف‌کننده ثابت مانده و تغییری نداشته است.

وی با تأکید براینکه قیمت مرغ و تخم‌مرغ گران نشده است، یادآور شد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم مرغ برای مصرف‌کننده 7250 تومان و هر شانه تخم‌مرغ 13 هزار و 500 تومان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: