• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-2092-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر بسیج فرهنگیان سپاه همدان:

سند تحول بنیادین دقیق اجرا شود

مدیر بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان خواستار اجرای دقیق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش شد و گفت: ممکن است این سند تحول اشکالاتی داشته باشد اما در مسیر اجرا این مشکلات برطرف خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سرهنگ مرتضی سیاوشی یکشنبه 16 اردیبهشت در همایش معلم وجامعه مهدوی در استان همدان، با تأکید بر اینکه تکریم معلمان باید بیش از پیش در ذهن مردم جای بگیرد چرا که تکریم معلمان آثار مثبتی در فرهنگ تعلیم و تربیت هر جامعه خواهد داشت، اظهار کرد: در اسلام مسأله تعلیم و تربیت به معنای حیات بخشیدن به جامعه است به طوریکه نگاه به معلم باید یک نگاه اسلامی باشد و همگی با کمال سپاس و احترام  جایگاه معلم را سپاس بگویند.

وی ادامه داد: تکریم منزلت معلمی فقط به مفهوم احترام گذاشتن و دست بوسیدن معلم نیست بلکه منزلت معلمی به مفهوم تأثیرگذاری در مرزبندی فرهنگ یک ملت است.

سیاوشی با تأکید بر اینکه انسان‌سازی وظیفه اصلی معلم است، افزود: معلم با تربیت نیروی تراز اسلامی زمینه لازم برای ظهور امام زمان(عج) را فراهم می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: تعلیم و تربیت یکی از مهمترین ارزش‌های نظام است و این رسالت بزرگ توسط معلمان اجرا می‌شود بنابراین معلمان وظیفه حفظ و حراست از ارزش‌های نظام را بر عهده دارند.

مدیر بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان ادامه داد: در بسیج فرهنگیان خود را حامی حقوق معلمان می‌دانیم و معتقدیم اجرای سند تحول بنیادین بزرگترین خدمت به جامعه فرهنگی خواهد بود که این از مطالبات رهبری هم هست.

وی اضافه کرد: ممکن است این سند تحول اشکالاتی داشته باشد اما در مسیر اجرا این مشکلات برطرف خواهد شد همچنین بخش عظیمی از مشکلات معلمان و تعلیم و تریبت نیز با اجرای این سند مرتفع می‌شود.

سیاوشی تصریح کرد: خواستار اجرای دقیق این سند هستیم چراکه با اجرای این سند شاهد ظهور و بروز سندهای جنجال برانگیز دیگری نخواهیم بود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اختلاس صورت گرفته در صندوق ذخیره فرهنگیان خیانت به حقوق معلمان بود که رسیدگی به آن را از مطالبات خود می‌دانیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه باید در طول سال از زحمات معلمان تقدیر کنیم، یادآور شد: این نامگذاری صورت گرفته به نام استاد مطهری بسیار با مسما است. معلم نمونه استاد مطهری است بنابراین باید معلمان عصر کنونی از وی الگو بگیرند و اندیشه‌هایش را در آموزش و پرورش جاری و ساری کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: