• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-5990-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان:

آموزش و پرورش باید به یک گفتمان ملی تبدیل شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: آموزش و پرورش باید به یک گفتمان ملی تبدیل شود و محور این گفتمان نیز معلمان هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمد پورداوود یکشنبه 16 اردیبهشت در همایش معلم و جامعه مهدوی در استان همدان، با اشاره به اینکه جامعه فرهنگی در دوران انقلاب، دفاع مقدس و تثبیت این مسیر نقش اثرگذاری داشتند، افزود: معلمان همواره جزء مورد وثوق‌ترین افراد جامعه هستند که مجاهدانه در مسیر تعلیم و تربیت گام برمی‌دارند.

وی ادامه داد: اگر امروزه در خاورمیانه و دنیا قدرت اثرگذار هستیم و امنیت لازم را در کشور داریم، جز نتیجه کار شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان نبوده است.

پورداوود با اشاره به اینکه تعلیم و تربیت معلمی بارها در قرآن کریم یاد شده است، خاطرنشان کرد: معلمان ما در نظام جمهوری اسلامی نیز همچون پیامبران قبل از وظیفه معلمی، مربی هستند .

وی تصریح کرد: تعلیم و تربیت دو امر مکمل یکدیگر هستند که در کنار یکدیگر موجب رشد و شکوفایی جوان خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان سند تحول بنیادین را نقشه‌راه آموزش و پرورش خواند و گفت: در این سند تربیت مقدم بر آموزش است و این دو در کنار یکدیگر کامل خواهند شد.

وی ادامه داد: سند تحول بنیادین هر گونه اقدام هدایتگرانه در چهار حوزه ارتباط انسان با خدا، خود، دیگران و طبیعت است که همگی برای رسیدن به قرب ‌الی الله بوده و برونداد آن تربیت انسان‌های مفید، سازنده و خداباور است.

پورداوود در پایان یادآور شد: با وجود تمام مسائلی که برای قشر معلم وجود دارد اما همواره مجاهدانه در مسیر تربیت دانش‌آموزان گام برمی‌دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: