• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-3191-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل کار استان همدان اعلام کرد

تصویب 3 طرح بزرگ روستایی همدان در کارگروه ملی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از تصویب 3 طرح بزرگ این استان در کارگروه ملی خبر داد و گفت: 3 طرح بزرگ روستایی استان همدان با 36 میلیارد تومان اعتبار در کارگروه ملی مصوب شده است.

سیداحمد توصیفیان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: در استان همدان 600 واحد مرغداری وجود دارد اما یک کشتارگاه صنعتی وجود نداشت که خوشبختانه یک کشتارگاه صنعتی در شهرستان رزن با 9 میلیارد تومان اعتبار در کارگروه ملی مصوب شده است که با ایجاد این واحد 120 نفر اشتغالزایی خواهیم داشت.

وی با اشاره به تصویب یک واحد تولید چینی بهداشتی درکارگروه ملی، افزود: همچنین واحد تولید چینی بهداشتی در شهرستان بهار با 12 میلیارد تومان اعتبار در کارگروه ملی تصویب شد.

توصیفیان با بیان اینکه استان همدان تولیدکننده یک میلیون تن سیب‌زمینی است اما فرآوری این محصول در استان صورت نمی‌‌گیرد، تصریح کرد: واحد تولید فرنچ‌فرایز در استان همدان با 15 میلیارد تومان اعتبار نیز مصوب شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان خاطرنشان کرد: گلخانه 25 هکتاری در شهرستان ملایر با 15 میلیارد تومان اعتبار برای فاز اول در مرحله تصویب است که پیش‌بینی می‌شود هفته آینده به تصویب برسد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون 750 طرح اشتغال فراگیر با 420 میلیارد تومان به مرحله عقد قرارداد با سیستم بانکی رسیده است، افزود: 60 درصد از طرح‌های معرفی شده استان همدان در بخش صنعت بوده و مابقی در بخش خدمات، دام و طیور بوده این درحالیست که در کشور بیشترین طرح‌های روستایی در حوزه خدمات، دام و طیور بوده است.

توصیفیان از متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی خواست تا قبل از ثبت‌نام در سامانه «کارا» به دستگاه‌های اجرایی مراجعه کرده و مشاوره شوند، گفت: در استان همدان در رسته‌های پوشاک، چرم، مبلمان و منبت و سفال طرح‌های خوبی ارائه شده و در بخش دام و طیور فقط دامداری‌های صنعتی در اولویت پرداخت تسهیلات قرار گرفته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: