• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6090-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در صحن علنی شورای شهر همدان مطرح شد؛

نابودی فضای سبز همدان به نام سرمایه‌گذاری/ابلاغ رسمی سایت موزه میدان امام(ره) همدان

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با انتقاد ازاینکه تغییر نام میدان سردار شهید همدانی اقدامی خودسرانه توسط شهرداری بوده است، گفت: با توجه به حساسیت‌هایی که ایجاد شده، باید ملاحظات اجتماعی رعایت شود تا چالشی برای مدیریت شهری ایجاد نشود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، ابراهیم مولوی یکشنبه 16 اردیبهشت در صحن علنی شورای اسلامی شهر همدان، اظهار کرد: براساس رأی کمیته انطباق میدانی به نام فرودگاه به لحاظ رسمی وجود ندارد و شورای شهر باید نسبت به تغییر نام مجدد این میدان به نام سرلشکر شهید همدانی با رعایت ملاحظات اجتماعی صریحاً اظهارنظر کند.

وی با تأکید بر اینکه همه شهدا از نظر ما برابر و برادر هستند، تصریح کرد: به نظر بنده بهتر است جای دیگری پیشنهاد شود تا نامگذاری صورت گیرد.

دیگر عضو شورای شهر همدان نیز در این‌باره با تأکید بر اینکه اگر جایی به نام شهدا نامگذاری شده باشد نمی‌توان تغییر داد، اظهار کرد: آخرین نامگذاری که بر روی میدان فرودگاه همدان صورت گرفت، به نام سردار شهید همدانی بود و تغییر آن امکان ندارد.

حسن رحیمی‌فر افزود: شورای دوره چهارم شهر همدان مصوب کرده بود تا میدان بسیج (میدان فرودگاه) به میدان شهدای خلبان تبدیل شود اما اینکه تا چه حد این مصوبه جلو رفت اطلاعی ندارم اما پس از شهادت سردار همدانی مصوبه نامگذاری این میدان به میدان سردار شهید همدانی انجام و عملی شد.

وی با اشاره به اینکه فرماندهان پایگاه هوایی شهید نوژه خواستار نامگذاری محلی در همدان به نام شهدای خلبان هستند، ادامه داد: سپاه انصارالحسین(ع) همدان نیز خواستار نامگذاری محلی به نام بسیج است چرا که بلوار و میدان بسیج تغییر نام داده شدند. پیشنهاد می‌کنم میدان قائم که به لحاظ جغرافیایی در بهترین نقطه شهری همدان قرار دارد، به میدان شهدای خلبان تغییر یابد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از توسعه سرمایه‌گذاری در مناطق عباس‌آباد و گنجنامه تأکید کرد: به نام سرمایه‌گذاری درختان این مناطق نابود شد و پدر فضای سبز همدان را درآوردید.

رحیمی‌فر با بیان اینکه به نام سرمایه‌گذاری درختان این منطقه نابود شد، اظهار کرد: همه سرمایه‌گذاران به منطقه گنجنامه و عباس‌آباد برای سرمایه‌گذاری تمایل دارند، پس مناطق دیگر چه می‌شود.

دیگر عضو شورای شهر همدان نیز با بیان اینکه شهروندان برخی از اسامی که گذاشته شده هیچ وقت صدا نمی‌کنند و با نام قبلی یاد می‌کنند، تأکید کرد: باید در نامگذاری میادین و خیابان‌ها دقت شود تا حرمت نامی که گذاشته می‌شود، حفظ شود.

حمید بادامی‌نجات با اشاره به ایراداتی که به جشنواره شهروند برگزیده  وارد شده، بیان کرد: تلاش مجموعه مرکز مطالعات و همایش‌های شورای شهر بر این است تا در دوره‌های بعدی این ایرادات را رفع کند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 100 برنامه نشست هم‌اندیشی و سمینار در حوزه شهری توسط مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان تدوین شده است و رسانه‌ها از جمله مطبوعات و خبرگزاری‌ها برای اطلاع‌رسانی در زمینه جشنواره شهروند برگزیده همکاری و تعامل بسیاری مطلوبی داشتند.

ابلاغ رسمی سایت موزه میدان امام خمینی(ره) همدان

شهردار همدان نیز از ابلاغ رسمی طرح سایت موزه میدان امام خمینی(ره) همدان خبر داد و گفت: طرح سایت موزه میدان امام شهر همدان که توسط شورای عالی میراث فرهنگی مصوب شده است، رسماً به شهرداری ابلاغ  شد.

عباس صوفی با اشاره به برگزاری مناقاصات پروژه پیاده‌راه‌سازی بلوار ارم، اظهار کرد: پروژه بلوار ارم شهر همدان در شورای ترافیک مصوب شده و کارهای اجرایی آن درحال انجام است.

وی  با بیان اینکه پروژه بلوار ارم به صورت مرحله‌ای اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: برای مرحله اول این پروژه 7 میلیارد تومان اعتبار برآورد شده است.

صوفی ادامه داد: همچنین بخش بلوار جوان تا دره مرادبیگ نیز در دستور کار شهرداری قرار گرفته تا هرچه زودتر وضعیت این منطقه تعیین تکلیف شود.

شهردار همدان با اشاره به توافق شهرداری با راه و شهرسازی استان، بیان کرد: برای نخستین‌بار توافق خوبی با راه شهرسازی استان صورت گرفت و قرار شد تمامی زمین‌هایی که کاربری فضای سبز دارند، به شهرداری تحویل داده شود.

وی با تأکید براینکه  پروژه‌های شهرداری از جمله پارک‌ها، پیاده‌راه و پروژه‌های زیرساختی به صورت متمرکز افتتاح خواهد شد، گفت: برنامه رسمی افتتاح و کلنگ‌زنی تمامی پروژه های شهرداری را به صورت متمرکز خواهیم داشت و همزمان سامانه 137 نیز به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

صوفی با اشاره به آبگرفتگی اخیر در برخی نقاط شهر همدان، یادآور شد: هفته گذشته به علت بارش باران چندین منزل مسکونی در منطقه چمران همدان دچار آبگرفتگی شده بود که ساعت 4 بعدازظهر توسط نیروهای شهرداری اقدام و ظرف دو روز بیش از 90 درصد مشکل این منطقه حل شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: