• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-2994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزیدگان جشنواره پویانمایی در همدان معرفی شدند

در روز پایانی برگزاری نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران در همدان آثار برتر بخش‌های مختلف معرفی شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، آثار برتر بخش‌های «فیلم‌کوتاه و نیمه‌بلند» «دانشجویی»، «شعار سال»، «دینی»، «انقلاب اسلامی و دفاع مقدس»، «فرهنگی»، «آسیب‌های اجتماعی» «طرح و فیلم‌نامه» و «حمایت از تولید» معرفی و تقدیر شدند. لیست برگزیدگان به شرح ذیل است:

* بخش دانشجویی


هیئت داوران بخش دانشجویی از میان نامزدهای این بخش لوح تقدیر اثر شایسته دانشجویی را به الهام طرقی برای پویانمایی دانشجویی «هیچکس» اعطا کردند.

همچنین در این بخش دیپلم افتخار بهترین اثر دوم به هدا رامی برای پویانمایی دانشجویی «آرم استیشن شبکه پویا» و تندیس و دیپلم افتخار بهترین اثر اول به فاطمه پور عبدالحسینی و منصوره ملکی‌جهان برای انیمیشن «یه توپ دارم قلقلیه» اعطا شد.

* بخش فرهنگی

 در بخش فرهنگی هیئت داوران از میان آثار راه‌یافته به جشنواره، لوح تقدیر بهترین اثر سوم را به بابک و بهنود نکوئی برای انیمیشن «روز برفی»، لوح تقدیر بهترین اثر دوم را به سیاوش زرین‌آبادی برای انیمیشن «پهلوانان» و تندیس و دیپلم افتخار بهترین اثر اول را به عباس جلالی‌یکتا و اصغر صفار برای پویانمایی «هزار افسان» اعطا کردند.

* بخش آسیب‌های اجتماعی

در بخش آسیب‌های اجتماعی هیئت داوران از میان تولیدات راه‌یافته به جشنواره تندیس و دیپلم افتخار بهترین اثر را به عبدالامیر سبیعی برای پویانمایی «جنگ جهانی سوم» اعطا کرد.

* بخش دینی

در بخش دینی هیئت داوران از میان تولیدات راه‌یافته به جشنواره لوح تقدیر بهترین اثر سوم را به سیدمصطفی حسینی برای پویانمایی «همه ایران»، لوح تقدیر بهترین اثر دوم را به وحید هماتاش و سلمان خورشیدی برای «قصه‌های پیامبران» و تندیس و دیپلم افتخار بهترین اثر اول را به عباس عباسی‌وزین برای انیمیشن «سلام» اعطا کردند.

* بخش انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

هیئت داوران بخش انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از میان تولیدات راه‌یافته به جشنواره لوح تقدیر اثر شایسته را به سیاوش زرین‌آبادی برای پویانمایی «شجاعان 2» اعطا کردند و لوح تقدیر بهترین اثر سوم به امیر واحدی برای انیمیشن «باور»، لوح تقدیر بهترین اثر دوم به انیمیشن «انتراک» اثر سیدمحمد خردمندان و تندیس و دیپلم افتخار بهترین اثر اول به «گردان تک نفره» اثر علیرضا فتاحی اعطا شد.

* بخش شعار سال

در بخش شعار سال هیئت داوران از میان تولیدات راه‌یافته به جشنواره لوح تقدیر اثر شایسته را به پویانمایی «مارک» اثر علیرضا سپهری‌راد و تندیس و دیپلم افتخار بهترین اثر را به عابدین محمدی برای پویانمایی «چرخش» اعطا کردند.

* بخش طرح و فیلمنامه

هیئت داوران بخش طرح و فیلمنامه از میان 114 اثر راه‌یافته به جشنواره جایزه حمایت از تولید فیلمنامه را منوط به اعمال اصلاحات پیشنهادی به نیر فیوض‌اختیاری برای «پروین»، طاهره مدرسی برای «ماهی گلی»، رویا نیک‌منش برای «جوانمردان داوطلب» و علی مینایی برای سریال «سورن»، صادق قاسمی برای «قلی و رویاهایش»، جمال اسکویی برای «جزیره دوستی»، رضا بسطامی برای «آزاده»، مهدی ابوهاشم برای «آرزوهای حمید» و محمدرضا پستک برای «هدیه طلایی» اعطا کردند.

در این بخش دیپلم افتخار بهترین اثر سوم طرح به «مناسبت» اثر سیدبهروز نیری و دیپلم افتخار بهترین اثر دوم طرح به « آیدین و آیدا» اثر کمال احمدپوری اعطا شد.

تندیس و دیپلم افتخار بهترین اثر اول طرح به «آخرین مهره طلایی» اثر صادق قاسمی، دیپلم افتخار بهترین اثر دوم فیلمنامه به «تاتا و سارا» اثر سعید ترخانی و تندیس و دیپلم افتخار بهترین اثر اول فیلمنامه به «دیوان البسه» اعطا شد.

* بخش فیلم‌کوتاه و نیمه‌بلند

در بخش فیلم‌کوتاه و نیمه بلند هیئت داوران از میان تولیدات راه‌یافته به جشنواره لوح تقدیر اثر شایسته را به علت استفاده مناسب از تکنیک و توجه و معرفی مناسب حماسه و دفاع مقدس به «پل» اثر نوید تنظیفیان، لوح تقدیر اثر شایسته به علت استفاده مناسب از تکنیک و توجه به مضامین دینی به « همه ایمان» اثر سیدمصطفی حسینی و تندیس و دیپلم افتخار بهترین اثر دوم به علت روایت مناسب و کارگردانی هنری به «رقص قاصدک‌ها» اثر وحید شاکری اعطا کردند.

تندیس و دیپلم افتخار بهترین اثر اول به علت نگاه هوشمندانه به میراث ملی و ادبیات عامه و پرداخت مناسب هنری تکنیکی به «صدای پای عمو نوروز» اثر سیمین تجوید اعطا شد.

دیپلم افتخار و جایزه ویژه هیئت داوران به علت استفاده مناسب از قابلیت‌های پویانمایی در بیان موضوع جنگ نرم و طنز مناسب به «جنگ جهانی سوم» اثر عبدالامیر سبیعی اعطا شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: