• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-2292-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

درخواست استاندار از رئیس سازمان صداوسیما:

دبیرخانه دائمی انیمیشن در استان همدان پایدار بماند

استاندار همدن از رئیس سازمان صداوسیما درخواست کرد: دبیرخانه دائمی انیمیشن در استان همدان پایدار بماند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدناصر نیک بخت که امشب(دوشنبه 17 اردیبهشت) در آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران در همدان سخن می گفت، ️از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلایه کرد و افزود: با وجود اینکه اکثر دستگاه ها در برگزاری جشنواره ملی انیمیشن همکاری داشتند اما ارشاد به اندازه اداره دخانیات و در حد دادن قند و شکر هم ما را کمک نکرد.

ابراز خرسندی از میزبانی این جشنواره اظهار کرد: شور و شعف ایجاد شده در جشنواره بی نظیر بود به طوریکه 5-6 هزار نفر به عنوان پاسداشت و بهره مند شدن از جشنواره در میادین شهر همدان حضور می یافتند و این نشان می دهد صداوسیما به چه مقدار و چه ترازی در امید و نشاط و سرزندگی مردم موثر باشد.

وی ادامه داد: واقعا حیف است که صداوسیما را در ظرف یک جناح بگذاریم در حالیکه صداوسیما فقط در ظرف نظام و انقلاب جای دارد چرا که صداوسیما یک نهاد انقلابی و دانشگاهی برای انسان‌سازی است و در امیدوار کردن مردم نقش بسیار اساسی و بی بدیل دارد.

وی افزود: جا دارد صداوسیما در آستانه 40 سالگی انقلاب خدمات نظام و انقلاب مربوط به همه دولتها را ترویج کند و حتی می تواند خدمات را احیا کند تا موجبات نشاط برای مردم فراهم سازد.

استاندار اعلام آمادگی کرد سرزمین بزرگ همدان که 500 سال پایتخت امپراطوری ایران بزرگ بود و مفاخر و مشاهیر بزرگ و ارزنده ای دارد و بدین وسیله دانشنامه 120 جلدی مفاخر را در دست تهیه داریم، ساخت انیمیشن 10 تن از مشاهیر و بزرگان استان را سفارش دهد و هزینه های آن را هم با مشارکت صداوسیما تعهد خواهم کرد.

وی بزرگانی چون بوعلی سینا، باباطاهر، عین القضات،  میرزاده عشقی، میرسیدعلی همدانی، سیدجمال الدین اسدآبادی، شهید مفتح، شهید حیدری و ... و حماسه آفرینان و سرداران بزرگ استان را نام برد و خاطرنشان کرد: از صداوسیما می خواهیم فیلم و انیمیشن 10 تن از این بزرگان را کار کنند چرا که هنر انیمیشن ترویج صلح و خلاقیت و بزرگانی است که برای این سرزمین خدمت کردند و چه بهتر از این فرصت استفاده کنیم.

استاندار همدان از رئیس رسانه ملی خواست دبیرخانه دائمی جشنواره پویانمایی در استان همدان پایدار باقی بماند و گفت: دومین خواسته‌ام این است که دانشکده پویانمایی در همدان راه اندازی شود.

وی با بیان اینکه با وعده ای که به بنده داده شده به مردم همدان قول داده‌ام که امسال حتی در این دانشکده دانشجو بپذیریم، اظهار کرد: از رئیس سازمان ملی صداوسیما می‌خواهم این مهم را بپذیرند که بدقولی نشود.

نیک بخت با اشاره به اینکه از رئیس سازمان صداوسیما می‌خواهم جشنواره پویانمایی در استان کهگیلویه و بویراحمد هم برگزار شود تا نشاط و شادابی در این شهر زلزله‌خیز هم ملموس شود.

وی با اشاره به فرسودگی ساختمان مرکز صداوسیمای همدان، خواستار همکاری رئیس سازمان صداوسیما در حل این مشکل شد و گفت: آمادگی داریم که در این حوزه همکاری کنیم تا مشکل این مرکز حل شود هرچند این موضوع جزء وظایف ما نیست.

استاندار همدان از شایستگی فوق‌العاده همدان در حوزه گردشگری، تاریخ و تمدن سخن راند و با بیان اینکه برای تبلیغ پتانسیل گردشگری همدان نیاز به کمک صداوسیما داریم، تأکید کرد: دو رویداد گردشگری 2018 در همدان برگزار خواهد شد که کشورهای مختلفی از جهان در این شهر حضور می‌یابند.

وی با بیان اینکه استانی همانند همدان در حوزه گردشگری پیدا نخواهید کرد، اظهار کرد: استانی به شایستگی همدان در حوزه گردشگری در خاورمیانه یافت نمی‌شود اما ظرفیت‌های این شهر در این حوزه مغفول مانده است.

نیک بخت با اشاره به سفر سفیر چک به همدان گفت: سفیر چک ابراز تعجب می‌کرد که چرا وقتی گردشگر وارد ایران می‌شود به همدان نمی‌آید در صورتی که همه چیز در این شهر وجود دارد.

وی از رئیس سازمان صداوسیما خواست تمام مراکز استان‌ها طی این 6 ماه برنامه خاصی برای تبلیغ گردشگری همدان و معرفی آن داشته باشند تا همدان بتواند دو رویداد گردشگری همدان؛ 2018 را معرفی کند.

استاندار همدان توجه به معرفی همدان در برنامه‌های فرامرزی را نیز خواستار شد و افزود: بعد از معرفی ملایر به عنوان شهر ملی مبل و منبت 410 میلیارد تومان فروش مبل ظرف چند ماه در این حوزه را شاهد بودیم.

وی با اشاره به اینکه همدان شهر جهانی سفال است و بزرگترین غار آبی جهان را دارد، اظهار کرد: باید از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده شود.

نیک بخت از وحدت و انسجام موجود در استان سخن به میان آورد و با بیان اینکه نمایندگان حمایت خوبی دارند، خاطرنشان کرد: البته کسی تصور نکند بنده مجیزگویی نمایندگان را می‌کنم چرا که در بسیاری از مواقع هم چالش 
داریم اما در انجام امور همدلی وجود دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: