• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-2392-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو هیئت رئیسه مجلس مطرح کرد:

آمادگی مجلس برای ارائه تسهیلات ارزان قیمت به هنرمندان

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: به منظور حمایت از هنرمندان به ویژه تولیدکنندگان انیمیشن، در مجلس شورای اسلامی آمادگی داریم از محل تبصره 18 ماده 16 تسهیلات ارزان قیمت برای هنرمندان به منظور ایجاد اشتغال در نظر بگیرم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، غلامرضا کاتب امشب در آئین اختتامیه نخستین جشنواره پویانمایی تلویزیونی ایران به میزبانی همدان اظهار کرد: بزرگترین رسالت رسانه ملی حراست و حفاظت از ارزش ها و دستاورهای انقلاب و مبارزه با فرهنگ بیگانه است و تا کنون توانسته فرهنگ عمومی و ملی کشور را با تمام هجمه هایی که رسانه های بیگانه دارند، حفاظت و حراست کند.

وی افزود: با هجمه های سنگین رسانه های بیگانه و فعالیت افزون بر 250 رسانه فارسی زبان در ماهواره، رسانه ملی توانسته نه تنها در ایران اسلامی بلکه در خاورمیانه مخاطب خود را حفظ و گسترش دهد.

عضو شورای نظارت بر سازمان صداوسیما خاطرنشان کرد: طبق گزارش های ارائه شده در شورای صداوسیما، در بخشی از برنامه های نوروز امسال ضریب نفوذ مخاطبان به 80 درصد رسید که این آمار رضایت بخش و مورد نظر رهبر معظم انقلاب و ملت ایران است.

وی ادامه داد: 230 گزارش انتقادی سال 96 به صداوسیما ارسال شد که رئیس سازمان صداوسیما همه این نقدها را پذیرفت و برای رفع و اصلاح آنها تلاش کرد

کاتب تصریح کرد: از زمان حضور علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما یک رویکردی وجود دارد و آن توجه به منافع ملی و همگرایی بین همه قوای کشور است و چرا که پرداختن به حاشیه های درون نظام به عنوان سم در صداوسیماست.

عضو شورای نظارت بر سازمان صداوسیما ادامه داد: تفکر رئیس سازمان صداوسیما این چنین نیست اما بعضا افرادی درون صداوسیما وجود دارند و برای کشور حاشیه سازی می کنند که نگاه مدیریتی رئیس رسانه ملی نیست.
 
وی از هنرمندان خواست تفکر توجه به منافع ملی و همگرایی و تفکر پرهیز از پرداختن به حواشی را در کشور ترویج دهند و اجازه ندهند وفاق، فرهنگ و عزت ملی به حاشیه ها گره بخورد و از دست رود و به مسائل کوچک و حاشیه پرداخته شود.

کاتب با بیان اینکه امروز در کشور در بخش اقتصادی نیاز به مجاهدتهای بزرگ داریم، خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ عمومی و ملی نیاز اساسی کشور است چرا که حتی اگر مصرف کالای ایرانی تحقق یابد و کیفیت و مزیت را هم بالا ببریم و فرهنگ ملی حاکم نشود، شعار تحقق نمی یابد.

وی با اشاره به اینکه یکی از ملزومات اصلی تحقق پیام رهبر معظم اقلاب اسلامی درباره حمایت از کالای ایرانی توجه به فرهنگ ملی است، تصریح کرد: می توان به تولیدات پویانمایی با رویکرد ارتقای فرهنگ ملی پرداخت چرا ادعا می کنیم فرهنگ سه هزار ساله داریم اما در همین بخش باید بگوییم بیشترین صادرات انیمیشن را همین استان همدان می تواند داشته باشد و موجب انتقال فرهنگ و درآمدزایی شود.

کاتب با بیان اینکه توجه به انیمیشن می تواند موجب درآمدسازی، ایجاد اشتغال و ترویج فرهنگ عمومی شود، گفت: برگزاری این جشنواره و همایش ها باید موجب هم افزایی بیشتر شود و در این راستا باید از بخش خصوصی حمایت کرد.

وی بیان کرد: دانشکده انیمیشن همدان توان تربیت کارشناسان و هنرمندان را دارد همچنین بخش بین الملل و اقتصادی صداوسیما می تواند در بخش فروش و عرضه انیمیشن یک نگاه ملی را در جهان ایجاد کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: