• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-3094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما:

انتقال فرهنگ از طریق صنعت پویانمایی میسر می‌شود

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما با اشاره به اثرگذاری بالای صنعت پویانمایی در حوزه فرهنگ و البته درآمدزایی گفت: موضوع انتقال فرهنگ، هنر، تمدن و اسوه‌های جامعه با استفاده از صنعت پویانمایی میسر می‌شود که این مهم باید مد نظر باشد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی دارابی امشب در آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران در همدان، با ابراز ارادات به مردم خونگرم همدان، این شهر را مرکز علم و ادب و عرفان خواند و با بیان اینکه همدان در عرصه دفاع و مقاومت پیشگام بوده است، برگزاری برنامه‌های این جشنواره را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: از تمام دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره و هنرمندان حاضر در این برنامه تقدیر و تشکر می‌کنم.

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما از استاندار فرهنگی همدان نیز تشکر کرد و گفت: برگزاری نخستین جشنواره پویانمایی در همدان حاصل تلاش استاندار همدان است ضمن اینکه ایده اصلی این جشنواره نیز از سوی رئیس رسانه ملی عنوان شد و همدان برگزاری آن را پذیرفت.

وی با اشاره به برگزاری نشست صمیمی هنرمندان و فعالان عرصه پویانمایی با رئیس رسانه ملی تصریح کرد: با برگزاری این جلسه اتفاقات خوشایندی را در شکل‌گیری نهضت پویانمایی شاهد خواهیم بود.

دارابی از پیشتازی ایران در عرصه پویانمایی سخن گفت و ادامه داد: اگرچه پویانمایی به نام اروپاییان ثبت شده اما ایرانیان بیش از 5 هزار سال پیش در شهر سوخته سیستان و بلوچستان در عرصه پویانمایی پیشتاز بودند و آثار مکشوفه در این شهر گویای این ادعاست.

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما با بیان اینکه برای صیانت از خانواده، انتقال ارزش‌های انسانی به دنیا و جلوگیری از واردات ارزش‌های مجعول باید در حوزه پویانمایی سرمایه‌گذاری جدی شود، گفت: امید است این جشنواره آغازی بر تحقق نهضت جشنواره پویانمایی در کشور باشد.

وی با بیان اینکه همه دست‌اندرکاران از بخش خصوصی و دولتی گرفته تا هنرمندان و رسانه‌ها باید در این نهضت نقش‌آفرین باشند، اظهار کرد: بیش از یک‌هزار و 11 اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

دارابی با اشاره به اینکه هیئت داوران شامل 51 نفر امر داوری آثار رسیده به این جشنواره را انجام دادند، افزود: از بین این آثار 67 اثر برتر توانستند رتبه‌هایی را از آن خود کنند.

وی با بیان اینکه جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی 16 بخش داشت، اظهار کرد: بخش ویژه مربوط به فیلمنامه بود چرا که این مهم جزء محور اصلی کار برای صداوسیما است.

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما با اشاره به برگزاری فضایی شاد در سطح شهر، شور و شعف ایجاد شده را وصف‌ناشدنی دانست و با تأکید بر اینکه در این جشنواره به دنبال تولیدات پاک و سازنده هستیم، گفت: اگر دنبال خانواده سالم و توانمند و فعال در عرصه جهانی هستیم باید از هم‌اکنون به فکر حمایت و سرمایه‌گذاری از نهضت پویانمایی باشیم.

وی گفت: بر اساس مأموریتی که رئیس سازمان ملی بر عهده ما گذارده است، بخش‌های فیلم‌های سینمایی پویانمایی و اهتمام به کارهای عروسکی را مورد توجه قرار داده‌ایم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: