• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-3194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان صداوسیما:

دبیرخانه جشنواره پویانمایی در کره زمین است/ دوبله محصولات پویانمایی به 8 زبان زنده دنیا

رئیس سازمان صداوسیما از ادامه جشنواره پویانمایی تلویزیونی طی سالهای آینده خبر داد و در پاسخ درخواست استاندار همدان در زمینه تعیین دبیرخانه دائمی جشنواره گفت: دبیرخانه جشنواره پویانمایی در کره زمین است اما دبیرخانه در صداوسیما خواهد بود که کل ایران است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، عبدالعلی علی عسکری امشب در ائین اختتامیه نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی  ایران به میزبانی همدان، با تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره پویانمایی در همدان اظهار کرد: روند برگزاری این جشنواره در همدان مطلوب بود.

وی با اشاره به برگزاری جلساتی با فعالان عرصه پویانمایی گفت: در این جلسات با نیروهای خلاق، مبتکر و خط شکن در حوزه انیمیشن آشنا شدم که امیدوارم برگزاری این جشنواره یک نقطه عطف تاریخی در تولیدان این عرصه باشد.

رئیس سازمان صداوسیما پویانمایی را یک هنر صنعت تأثیرگذار دانست و با بیان اینکه ایران اسلامی در یک شرایط خاص قرار دارد، گفت: باید از پویانمایی برای انتقال ارزش‌ها بهره برد.

وی با اشاره به فیلم سینمایی انیمیشن سه‌بعدی و ترویج آن در دنیا اظهار کرد: وجود مزیت‌های بسیار در ایران باعث شد که نسبت به برگزاری این جشنواره و رقابت بین زیبایی‌ها را تعریف کنیم.

علی‌عسکری با اشاره به برگزاری جشنواره پویانمایی طی سال‌های آینده در سطح کشور گفت: دبیرخانه این جشنواره دائمی و در سازمان صداوسیما خواهد بود.

وی با بیان اینکه باید از گنجینه عظیم مفاخر، مشاهیر و ارزش‌های دینی خود برای معرفی در قالب انیمیشن بهره ببریم، تأکید کرد: برای انتقال فرهنگ ایرانی ـ اسلامی باید از این ظرفیت بهره ببریم.

رئیس رسانه ملی اظهار کرد: در گذشته اکثریت حجم انیمیشن را به علت ارزانی و کیفیت از خارج تهیه می کردیم و خواهیم کرد اما امیدواریم این جشنواره شتابدهنده ای باشد و در راستای تحقق تولید داخلی در عرصه پویانمایی و افزایش این مهم مثمرثمر واقع شود و بدین ترتیب به تدریح تولیدات داخلی را افزایش و خریدهای خارجی را کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه برای گسترش بازار پویانمایی علاوه بر اینکه باید خود سفارش دهیم و 25 تا 30 رشد خرید داشته باشیم، در زمینه تامین منابع مالی در حال برنامه  ریزی هستیم، اعلام کرد: اگر دولت و بانکها مساعدت کنند تسهیلات ارزان و با سود پایین برای تولید انیمیشن به عنوان صنعت راهبردی تهیه و ارائه خواهیم کرد.

وی با اشاره به انجام کار علمی و تقویت مرکز صبا خاطرنشان کرد: در 33 مرکز استان زمینه و امکانات تهیه و تولید انیمیشن فراهم شده است تا وارد کار شوند و با  وجود نیروی انسانی هنرمند و خلاق فوران تولیدات را داشته باشیم و نهضت انیمیشن رخ دهد تا در آینده از جمله کشورهای تعیین کننده در پویانمایی باشیم.

وی با بیان اینکه باید نهضت انیمیشن در ایران رخ دهد و معتقدم در سال‌های آینده یکی از کشورهای تأثیرگذار در حوزه تولید پویانمایی خواهیم بود، تاکید کرد: مزیت وجود نیروی خلاق، امکانات و زیرساخت‌ها، ادبیات نمایشی غنی و مخاطب‌پسند بودن آن باعث شده که ما در این حوزه قابلیت کار کنیم.

وی با بیان اینکه کانال سروش در آستانه رسیدن به 10 میلیون نفر مخاطب است که این یک افتخار ملی است، اظهار کرد: کانالی در این شبکه اجتماعی ایجاد می‌شود و هر کس بین 3 تا 5 دقیقه انیمیشن تولید کند و آن را بارگذاری کند و بعد از ارزیابی یک تیم، بلافاصله نسبت به پرداخت هزینه به انیمیشن انتخابی اقدام می‌کنیم.

علی‌عسکری گریزی به پتانسیل گردشگری همدان زد و با بیان اینکه بغداد بازار هدف همدان است و باید از این ظرفیت استفاده شود، گفت: باید بازاریابی خوبی در این حوزه صورت گیرد.

وی با بیان اینکه ما در برنامه‌های مختلف به همدان پرداختیم، گفت: باید بازاریابی خوبی در این حوزه صورت گیرد. ما در برنامه‌های مختلف به همدان پرداختیم و از این به بعد هم همین اتفاق در صداوسیما خواهد افتاد تا پتانسیل گردشگری همدان محقق شود.

رئیس سازمان صداوسیما با دیگر درخواست استاندار همدان در زمینه راه اندازی دانشکده پویانمایی در همدان موافقت کرد و گفت: تفاهم نامه این امر توسط مسئولان ذیربط در حال تدوین است.

وی در ادامه با بیان اینکه دوبله انیمیشن‌های صادراتی ایران به 8 زبان زنده دنیا از طریق واحد دوبله انجام می‌شود، گفت: باید نسبت به صادرات محصولات پویانمایی ایران اقدام شود.

علی عسکری از جهانی شدن محصولات پویانمایی سخن به میان آورد و گفت: محصولات انیمیشن به 8 زبان زنده دنیا دوبله خواهد شد تا از این طریق صادرات داشته باشیم و محصولات پویانمایی کشور جهانی شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه ایران اسلامی قدرت بزرگی است، از ناکامی آمریکا سخن به میان آورد و گفت: ایران با رشادت عراق و سوریه را از شرداعش نجات داد، البته تفکر داعش هنوز فعال است.

علی‌عسکری با بیان اینکه دشمن کمیپن خروج از سوریه ره انداخته است اما ترامپ بداند ایران هرگز به بهانه خروج از برجام پای مذاکره موشکی نمی‌نشیند، اظهار کرد: آمریکا با وحدت ملت ایران هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی با اشاره به اینکه روز 22 اردیبهشت و موعد خروج آمریکا از برجام هیچ اتفاقی در کشور نخواهد رخ داد، افزود: ملت بزرگ ایران همواره آمریکا را تحقیر کرده و همین اتفاق دوباره رخ خواهد داد.

رئیس سازمان صداوسیما با بیان اینکه اروپا هم بداند که نباید با مسلمانان مکر کند و دنبال بازی آمریکا باشد، گفت: اروپا اگر صادقانه کار کند ما هم با آنها کار می‌کنیم در غیر این صورت مقابل زیاده‌خواهی‌ها خواهیم ایستاد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: