• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-3394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جایگاه والای استان همدان در ساخت انیمیشن+ حواشی اختتامیه پویانمایی

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان با بیان اینکه با تاسیس دانشکده پویانمایی در صداوسیما می‌تواند استعداد هنرمندان را متبلور کند، گفت: امکانات برای رشد بهتر در این حوزه فراهم است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدمهدی مفتح امشب در آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران به میربانی همدان، با بیان اینکه استان همدان قابلیت بزرگی برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی دارد، اظهار کرد: همدان در ساخت انیمیشن و برنامه‌های پویانمایی جایگاه بزرگی دارد که باید این مهم مد نظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه ایجاد دانشکده پویانمایی یکی از خواسته‌های همدان است، افزود: در استان همدان ما قله‌های بلندی داریم که می‌توان از آنها برای الگو در بین جوان استفاده کرده و بهره کافی و وافی را برد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت 24 ساعته صداوسیما خاطرنشان کرد: شخصیت‌های بزرگی در استان همدان زیسته‌اند که باید در معرفی این بزرگان از صداوسیما بهترین استفاده را برد.

وی با بیان اینکه باید صداوسیما تبلیغ زندگی بزرگان را در دستور کار قرار دهد، تأکید کرد: از برگزاری جشنواره ملی پویانمایی در استان تقدیر و تشکر کنم.

*** حواشی اختتامیه جشنواره پویانمایی

جشنواره ملی پویانمایی که برای نخستین‌بار در 15 اردیبهشت‌ماه سال 97 در همدان کلید خورد، شب گذشته در استانداری همدان به کار خود پایان داد.

استان همدان که میزبان جشنواره‌های بزرگی همچون جشنواره بین‌المللی فیلم و تئاتر کودک و نوجوان بوده و چندین سال متوالی برگزار کرده و تجربه و شناخت خوبی در زمینه برگزاری چنین رویدادهایی دارد اما با وجود این تجارب جشنواره ملی پویانمایی به گونه‌ای برگزار شد و به پایان رسید که تعداد زیادی از هنرمندان دعوت شده به این همایش خواستار خاموش شدن فیتیله این جشنواره برای همیشه شدند.

اختتامیه جشنواره ملی پویانمایی در همدان در حالی برگزار شد که درب‌های اصلی ورودی به سالن همان لحظات آغازین بسته شد چرا که با وجود چیدن تعداد زیادی صندلی در کنار صندلی‌های ثابت سالن شهدای استانداری افرادی سرپا ایستاده بودند و دیگر جا برای مدعوین نبود و برخی پشت درب‌های بسته ماندند.

همچنین تعدادی از خبرنگاران که وظیفه پوشش این جلسه را داشته و برایشان نیز کارت صادر شده بود را اجازه ورود ندادند در حالیکه باید برای این افراد جایگاه ویژه‌ای درنظر می‌گرفتند.

از این بحث‌ها که بگذریم به بخشی می‌رسیم که صدای میهمانان را درآورد و آن سخنرانی‌های بیش از حد مسئولان بود. طولانی شدن زمان سخنرانی‌ها با محتوای تکراری برای مدعوین ایجاد سوال کرده بود، در ساعات میانی این همایش تعدادی از میهمانان با سوت و کف خواستار اتمام سخنرانی‌ها شده و حتی برخی سالن را ترک کردند. مدعوین برای اعتراض به طولانی شدن سخنرانی سخنرانان پی در پی در میان سخنرانی‌ها کف می‌زدند.

یک کارگردان انیمیشن در حاشیه این همایش با بیان اینکه با این وضعیت بهتر است درب دبیرخانه این جشنواره را ببندند، گفت: 90 درصد جشنواره را به سخنرانی‌ها اختصاص داده بودند و حتی در حد 10 دقیقه هم کسی از هنرمندان دعوت نشد تا از دردودل و درخواست‌هایشان سخنی بگویند.

وی که نمی‌خواست نامی از او برده شود، ادامه داد: طولانی بودن سخنرانی‌ها و صحبت کردن درباره موضوعات سیاسی که هیچ ربطی به این جشنواره هنری ندارد، از نظر بنده بی‌مورد بود.

وی با تأکید بر اینکه تریبون سخنرانی یک هنرمند را به خود ندید، افزود: در نهایت با وجود خستگی و کسلی مدعوین از آنهایی که قرار بود تقدیر کنند خواستند تا به سرعت خود را به صحنه برای دریافت تندیس و لوح افتخار برسانند از آنجایی‌که زمانی به آنها نداده بودند هنرمندان برگزیده برای دریافت جایزه «دویدند» که این جای تأسف دارد.

از دیگر حواشی جشنواره عدم اطلاع‌رسانی درست برنامه‌های اصلی و جنبی جشنواره بود به طوریکه باید پس از پرس‌وجوهای فراوان به برنامه‌ها دست می‌یافتیم. کما اینکه خبرنگاران از جلسه مهمی چون دیدار رئیس سازمان صداوسیما با هنرمندان انیمیشن جا ماندند و روابط عمومی صداوسیما و ستاد جشنواره تنها کسانی که بودند که جلسه را پوشش دادند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: