• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6990-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : گفتگو

در فروردین‌ماه سال 97 رقم خورد؛

تجربه 9 روزه هوای پاک در همدان

معاون نظارت و پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: در فروردین‌ماه امسال همدان 9 روز در شرایط پاک قرار داشت.

سیدعادل عربی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه هوای همدان در فروردین‌ماه امسال 16 روز سالم گزارش شده است، افزود: 4 روز از این ماه ناسالم برای گروه‌های حساس، یک روز ناسالم و یک روز نیز در وضعیت بسیار ناسالم قرار داشت.

وی درباره وضعیت فعلی هوای همدان نیز اظهار کرد: در حال حاضر غلظت ذرات معلق در هوای همدان 106 میکروگرم بر مترمکعب بوده که در وضعیت سالم قرار داریم.

وی ادامه داد: در شرایط آلودگی هوا مردم تا حتی‌الامکان از حضور در فضای باز خودداری کنند، پنجره‌های مشرف به فضای باز نیز باید بسته نگه‌داشته شود و اگر در منازلی کولرهای آبی روشن است تا حتی‌الامکان خاموش شود چرا که این کولرها حجم بالایی از گردوغبار را وارد منازل می‌‌کنند.

عربی با تأکید بر اینکه رانندگان در هنگام رانندگی شیشه‌های خودرو خود را بسته نگه دارند چرا که جریان هوایی که از بیرون وارد وسیله نقلیه می‌شود، شدت بالایی دارد، خاطرنشان کرد: این افراد باید سیستم تهویه هوای خودرو را نیز در حالت چرخش قرار دهند تا هوایی از بیرون داخل وسیله نقلیه نشود.

وی تأکید کرد: در شرایطی که هوا در حالت ناسالم قرار دارد، گروه‌های حساس همچون زنان باردار، افراد مسن و بیماران قلبی- عروقی نباید از منزل خود خارج شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: