• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-3791-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان همدان خبر داد:

افزایش 50 درصدی کشت گل‌محمدی در همدان

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان همدان از افزایش 50 درصدی کشت گل‌محمدی در این استان خبر داد و گفت: امسال 143 هکتار گل‌محمدی در استان همدان کشت شده است که نسبت به سال گذشته افزایش 50 درصدی دارد.

حجت‌الله شهبازی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه سال گذشته 116 هکتار گل‌محمدی در استان همدان کشت شده بود، افزود: بیشترین سطح کشت این محصول در شهرستان ملایر با 80 هکتار سطح زیرکشت است.

وی با بیان اینکه سال گذشته 109 تن گل‌محمدی در استان همدان تولید شد، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود میزان تولید این محصول در استان به 130 تن و سطح آن به 150 هکتار برسد.

شهبازی با اشاره به فرآوری سنتی گل‌محمدی در استان همدان، خاطرنشان کرد: محصولات فرآوری شده گل‌محمدی شامل گلاب و گل خشک است و به علت اینکه فرآوری آن سنتی است، تولید اسانس از این محصول وجود ندارد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان همدان ادامه داد: سال گذشته در استان همدان 130 هزار لیتر گلاب و 72300 کیلوگرم گل خشک تولید شد.

سرمازدگی در 24 هزار هکتار از باغات استان

وی درباره خسارت ناشی از سرمازدگی و تگرگ در سطح 75 هزار هکتاری باغات استان، اظهار کرد: امسال 24 هزار هکتار از باغات استان دچار سرمازدگی شد که 114 تن از محصولات باغی از بین رفت.

شهبازی با بیان اینکه اکثر باغات استان آسیب دیده‌اند، تصریح کرد: سال گذشته خسارت سرمازدگی باغات بسیار کم بود به‌طوریکه 17 هزار تن محصول استان دچار خسارت شد.

وی با بیان اینکه 40 درصد از باغات گردوی استان دچار سرمازدگی شده است، یادآور شد: 19 هزار هکتار باغ گردو در استان همدان وجود دارد که در پی سرمازدگی و تگرگ بهاره 7000 هکتار از باغات گردوی استان همدان دچار سرمازدگی شده است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه 21 هزار هکتار باغ انگور در استان همدان وجود دارد، افزود: همچنین امسال به علت سرمای بهاره 9000 هکتار از باغات انگور دچار سرمازدگی شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: