• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-1093-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پدر علم زیست شناسی تکوینی کشور:

قلم استاد مطهری ها مقدس و قلم ترامپ ها نامیمون است

پدر علم زیست شناسی تکوینی کشور گفت: قلم اساتیدی همچون شهید مطهری ها که تاثیرات مثبتی بر جامعه می گذارند، مقدس و قلم ترامپ هایی که با یک دستور حکم قتل بشریت را صادر می کنند، نامیمون است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، دکتر احمد مجد سه شنبه 18 اردبیهشت در آئین بزرگداشت خود که به همت انجمن زیست شناسی دانشگاه بوعلی سینا برگزار شد، اظهار کرد: دانش امروز با تمام پیشرفتی که دارد قادر به ایجاد یک سلول نیست چرا که این امر فقط مختص به خالق هستی است.

وی خطاب به دانشجویان تصریح کرد: بزرگترین سرمایه زندگی ساعات خوشی است که اکنون شما در آن قرار دارید و باید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنید.

پدر علم زیست شناسی تکوینی کشور همنوع دوستی را مهمترین ویژگی انسان برشمرد و خاطرنشان کرد: همنوع دوستی از خصوصیات بارز موجودات زنده است که در همه موجودات دیده می شود به طوریکه در باکتری ها نیز به هم یوغی یاد می شود، اما انسان ها با سلاح های شیمیایی و برای اراضی بیشتر به جان هم می افتند.

وی تصریح کرد: اگر مشیت الهی براین بود که گیاهان توان سخن گفتن داشتند، با چیدن هر برگ زنده، تمام دنیا را صدای همان گیاه برمی داشت اما خواست باری تعالی در اختیار بودن تمامی موجودات برای انسان بوده و در مقابل شکرگذاری، مطالبه شده است.

مجد تمایل به همزیستی را از دیگر خصوصیات موجودات زنده عنوان و بیان کرد: همانگونه که در قرآن کریم نیز باعنوان یدالله مع الجماعت بیان شده، در کنار هم زیستن، نوعی مسئولیت ایجاد می شود به طوریکه موجودات در کنار هم توانمند شده و استعدادها و قابلیت های آنان شکوفا می شود.

وی افزود: یکی از شاخصه های یونسکو برای معرفی جامعه پیشرفته، انجام امورو کارهای بزرگ کشوری توسط نخبگان و متخصصان است چرا که معتقدند در این جوامع انرژی مفید بیشتر بوده و پیشرفت همراه این افراد است.

پدر علم زیست شناسی ایران تاکید کرد: برای ایجاد آینده ای درخشان و نمونه علم و تکنولوژی زمان خود را به خوبی یاد بگیرید چرا که در این صورت نه تنهاکار پیدا می کنید بلکه می توانید کارآفرین باشید.

وی تمایل به بقا و صیانت ذات را امری طبیعی در بین همه موجودات عنوان و تاکید کرد: بدون حفظ محیط زیست آن هم از نوع مادی و معنوی قادر به ادامه زندگی خوب نخواهیم بود.

مجد تصریح کرد: پاسدار و نگهدار آثار تاریخی و فرهنگ اصیل خود باشیم چرا که کشور ایران با سبقه تاریخی و فرهنگی و همچنین شریعت برتر خود، سرآمد همه دولت ها و کشورها است.

وی با بیان اینکه ایثار و ازخودگذشتگی تنها درمورد انسان ها صدق نمی کند، تاکید کرد: ما در جایی زندگی می کنیم که قدم به قدم مدیون افرادی هستیم که از جان عزیز خود برای بقا و زنده ماندن ما گذشتند.

پدر علم زیست شناسی ایران اظهار کرد: فرهنگ نشانگر معلومات خواسته وآرمان های یک جامعه است پس تلاش کنیم که آرمان های خوب را انتخاب کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: