• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-3594-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یادواره 100 شهید سنگرساز بی سنگر همدان برگزار شد

یادواره 100 شهید سنگرساز بی سنگر سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با حضور مدیرعامل کانون سنگرسازان بی سنگر کشور، برخی مسئولان استان و جمعی از مردم استان همدان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، رئیس کانون سنگرسازان بی سنگر استان همدان پنجشنبه 20 اردیبهشت در یادواره  شهدا در مسجد امامزاده عبدالله(ع) شهر همدان  گفت: شهدای عزیز در آرمان ها، ادعاها و آرزوهایشان صادق بودند و ما نیز همواره باید رهرو راه نورانی آنان باشیم.

محمدعلی حیدری دلگرم با بیان اینکه ایران 3300 شهید سنگر ساز داد که 100 نفر از آنها اهل همدان هستند، افزود: به جرات می توان گفت که توفیق بسیاری از عملیات ها مرهون تلاش عاشقانه مردم بوده و نقش نیروهای سنگرساز بی سنگر در حفظ پیروزی های رزمندگان اسلام در آن سال ها غیر قابل توصیف بوده و بدیهی است بزرگداشت فداکاری های دلیرمردان همدان در سالهای جبهه و خون بهانه ای برای مرور مجدد چهره های همیشه متبسم آن یاران سفر کرده بوده و می تواند گام کوچکی برای آشنایی نسل جوان با ایثارگری های آن انسان های بزرگ تلقی شود.

حیدری دلگرم با اشاره به اینکه مردم استان همدان همواره در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس در جبهه های نبرد جنوب و غرب حضور داشتند، اظهار کرد: بیشترین شهدای دوران دفاع مقدس از بین مردم تقدیم شده است.

مدیرعامل کانون سنگرسازان بی سنگر کشور نیز با بیان اینکه عراق با کمک کشورهای استکبارستیز جنگ تحمیلی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران راه انداخت، گفت: جنگ ها با یکدیگر فرق دارند به طوریکه در جنگ بین ایران و عراق یک طرف جنگ فی سبیل الله و طرف دیگر مقصود کشتار و تخریب بود.

احمد خداکرمی با اشاره به اینکه در جهاد فی سبیل الله شبیخون، کشتار جمعی و جنگ طولانی حرام اعلام شده است، افزود: جهاد فی سبیل الله سراسر محدودیت است چرا که در هر زمان و مکانی نمی توان جنگ کرد.

وی با بیان اینکه در جنگ فی سبیل الله فرمانده باید معصوم باشد تا جنایت اتفاق نیفتد و وسایل آسایش اسیر و مجروح فراهم شود، اضافه کرد: شهدای جهادگر و سنگرسازان بی سنگر در دوران دفاع مقدس با کمترین امکانات و تنها با توکل به خدا و همت و تلاش بی پایان در برابر اشغالگران بعثی ایستادند و اکنون نیز همه ما باید تمام توان خود را برای تحقق آرمان های شهدا در سنگر اقتصادی به کار بندیم.

مدیرعامل کانون سنگرسازان بی سنگر کشور با اظهار تاسف از اینکه سازمان ملل برای برقراری صلح در جهان تشکیل شده اما نه تنها صلح برقرار نشده بلکه جهان به سمت جنایت های مدرن درحال حرکت است، بیان کرد: استراتژی اکثر فرماندهان عراقی کشتن اسیران و مجروحان بود اما رزمندگان اسلام یک اسیر را هم نکشتند چرا که جنگ ما نوع دوستی و جنگ آنان جنایتکارانه بود.

وی افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، بیمه کردن جامعه با برگزاری یادواره ها، ترویج روحیه ایثار و فداکاری و مقاومت از جمله اهداف برگزاری این یادواره ها به شمار می رود.

خداکرمی با اشاره به اینکه هیئت های عزاداری باعث زنده نگهداشتن یاد امام حسین(ع)بعد از 1400 سال شده است، گفت: با تمام امکانات موجود و نیروهای سازمانی در برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم یادواره شهدا عزیز سنگرسازان بی سنگر باید بسیج شویم چرا که هرچه داریم از برکت خون شهدا است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: