• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-3694-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان:

همدان در بخش سمن های گردشگری خلاء دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان بیان کرد: در سه حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی از 400 سمن فعال در همدان تنها 16 تا 15 سمن تخصصی این سه حوزه است به همین علت در این بخش به شدت احساس ضعف و خلاء می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی مالمیر پنجشنبه 20 اردیبهشت در همایش سازمان‌های مردم نهاد استان همدان، اظهار کرد: توسعه استان در گرو رشد بخش گردشگری آن است شرایط به علت داشتن یک‌هزار و 800 جاذبه تاریخی طبیعی و ظرفیت های امنیتی و زیرساختی منحصربفرد است.

وی ادامه داد: استان همدان در شرایط کنونی با مشکلات زیست‌محیطی و کمبود آب روبه رو است و بهترین راهبرد برای توسعه استان تقویت حوزه گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان خاطرنشان کرد: همه ارکان جامعه باید در این حوزه کنش‌گر باشیم و در بخش گردشگری میزبانی مطلوبی داشته و مردم از اهمیت این مهم مطلع شوند و نسبت به آن دغدغه و حساسیت داشته باشند.

مالمیر با بیان اینکه خیلی از مردم استان جاذیه های گردشگری استان را نمی شناسند، اضافه کرد: باید نوعی فضاسازی در استان صورت بگیرد و ذهن همه را درگیر مقوله گردشگری و موضوع این صنعت را حساس کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان خاطرنشان کرد: در سه حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی از 400 سمن فعال در همدان تنها 16 تا 15 سمن تخصصی این سه حوزه است به همین علت در این بخش به شدت احساس ضعف و خلاء می‌کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: