• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-4291-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل کار استان همدان:

کارگاه های ترشیجات، شوریجات و سفره خانه ها مشمول دریافت تسهیلات نمی شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: کارگاه های ترشیجات، شوریجات و سفره خانه ها مشمول دریافت تسهیلات نمی شوند که درصدد برقراری این تسهیلات هستیم.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، سیداحمد توصیفیان پنجشنبه 20 اردیبهشت در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان، با بیان اینکه مسئولان سامانه رصد را جدی بگیرند، اظهار کرد: طبق آخرین اطلاعات ثبت شده در ۳۰ فروردین ماه ۲۰ هزار و ۷۱۶ نفر در سامانه رصد ثبت شدنده بودند که اکنون این آمار به ۲۱ هزار و ۷۰ نفر افزایش یافته است.

وی درباره عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات روستایی نیز گفت: سهمیه ابلاغی برای تسهیلات روستاهای استان، ۱۳۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده که سهمیه ابلاغی به بانک ها، ۶۵ میلیارد تومان بوده که از این میزان ۱۱ میلیارد تومان پس از عید به صندوق کارآفرینی امید ابلاغ شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان تصریح کرد: از تسهیلات ابلاغی، ۴۳ میلیارد تومان معادل ۶۶ درصد عقد قرارداد صورت گرفته است.

وی افزود: کل مبلغ تسهیلات کل کشور ۲۰۰ میلیارد تومان است که ۱.۷ مبلغ عقد قرارداد و ابلاغی متعلق به استان همدان است.

توصیفیان تعداد طرح های مصوب در کمیته فنی و روستایی را ۱۲۴۸ طرح عنوان و بیان کرد: ۴۱۹ میلیارد تومان هزینه این طرح ها است که از این میزان ۱۴۸ طرح پرداخت شده که ۴۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان است.

وی بابیان اینکه ۱۶۰ میلیارد سهمیه ابلاغی اشتغال فراگیر استان است، اضافه کرد: از ۳۹۲ طرح به میزان ۲۸۲ میلیارد مصوب شده است.

توصیفیان تاکید کرد: از مسئولان شهرستان ها درخواست داریم متقاضیان در حوزه اشتغال فراگیر را معرفی کنند تا در این حوزه نیز رشد داشته باشیم.

وی ادامه داد: ۴۳ میلیارد تومان معادل ۲۷ درصد در حوزه اشتغال فراگیر عقد قرارداد صورت گرفته است.

توصیفیان تاکید کرد: در بازدیدی که کمیته ملی از استان همدان داشتند، از ۹ طرح بازدید به عمل آمد که ۳ طرح به مبلغ ۳۶ میلیارد تومان در زمان بازدید تصویب شد.

وی به مهمترین طرح هایی که در این حوزه تصویب و اجراشده اشاره و خاطرنشان کرد: دام سبک و سنگین ۲۷ مورد، مبل و منبت ۱۱.۵ درصد و محصولات گلخانه ای با ۱۱.۵ درصد بیشترین درخواست و سپس صنایع غذایی، صنایع دستی، پوشاک، پرورش طیور و سردخانه در ردیف های بعدی تقاضا قرار دارند.

فرماندار شهرستان نهاوند نیز گفت: تاکنون در حوزه اشتغال نهاوند اقدام جدی صورت نگرفته است.

مراد ناصری افزود: متاسفانه در شهرستان نهاوند ارتباط با دستگاه های اجرایی استان بسیار کم است که این امر نیازمند ترمیم است.

ناصری تاکید کرد: بانک ها هیچ همکاری با متقاضیان اشتغال انجام نمی دهند و ما از بانک های عامل گله مند هستیم.

وی افزود: انصراف متقاضیان امریست که این روزها در نهاوند باب شده چرا که متقاضیان حوصله و دردسر دریافت تسهیلات را ندارند.

سرپرست دفتر امور روستایی استانداری همدان نیز گفت: سیستم بانکی نهاوند دارای مشکل است و سرمایه گذاران به شدت ناراضی هستند.

ظاهر پورمجاهد افزود: از ۳ میلیاردو ۷۰۰ میلیون تسهیلات نهاوند، فقط ۷۰۰ میلیون پرداخت شده که این مسئله قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: اغلب بانک ها از متقاضیان وثیقه های سنگین از جمله ۵۰ درصد وثیقه شهری را درخواست می کنند که این امر برای متقاضیان غیرممکن است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: