• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-4591-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اداره اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان:

به کار گماری 3395 نفر توسط کاریابی‌های همدان

رئیس اداره اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از فعالیت 22 کاریابی در این استان خبر داد و گفت: سال گذشته 3395 نیروی کار توسط کاریابی‌ها به کار گمارده شدند.

اسماعیل قهرمانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: سال گذشته 8800 متقاضی اشتغال در کاریابی‌های استان همدان ثبت نام کردند که از این تعداد3395 نفر در واحدهای تولیدی مشغول به کار شدند.

وی با بیان اینکه کاریابی‌ها بخش خصوصی هستند، تصریح کرد: ثبت نام در کاریابی‌ها مصوبه مجلس دارد و حق الزحمه به کار گماری توسط کاریابی‌ها هر ساله تغییر می‌کند.

قهرمانی یادآور شد: هزینه ثبت نام در کاریابی‌ها در سال جاری 18هزار تومان، هزینه معرفی به واحد تولیدی که به صورت علی الحساب از متقاضی دریافت می‌شود و  نصف حقوق اول فرد معرفی شده خواهد بود که البته کاریابی‌ها کمتر از نصف میزان حقوق اول را دریافت می‎کنند.

رئیس اداره اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان درباره فعالیت اتباع افغانی در استان همدان، بیان کرد: همدان استان ممنوعه برای حضور اتباع افغان است و در صورت برخورد با واحدی که این افراد را به کار گرفته باشد به ازای هر روز کارکرد 56 برابر حداقل دستمزد آن کارگر جریمه خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه بازرسان کار به طور مرتب از واحدهای تولیدی استان سرکشی می‌کنند، تصریح کرد: با توجه به اینکه تعداد واحدهای استان زیاد است ماهانه 30 تا 40 واحد به صورت رندومی بازرسی می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: