• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-4691-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان کبودراهنگ خبر داد:

سرمازدگی 80 درصدی باغات کبودراهنگ

مدیر جهادکشاورزی شهرستان کبودراهنگ از سرمازدگی باغات این شهرستان خبر داد و گفت: سطح باغات کبودراهنگ 2000 هکتار است که 70 تا 80 درصد این باغات دچار سرمازدگی شده است.

اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه مزارع و باغات این شهرستان دچار خسارت سرمازدگی، تگرگ و سیلاب بودند، اظهار کرد: بیشترین خسارت به علت سرمازدگی رخ داده البته تگرگ و سیلاب نیز باعث آسیب به مزارع شده است.

وی با بیان اینکه تا وضعیت جوی ثابت نشود نمی‌توان سطح خسارت را به طور دقیق برآورد کرد، افزود: در حال حاضر وضعیت مزارع گندم این شهرستان خوب بوده و در مناطق گرمسیر به خوشه رفته است اما اگر شدت بارش‌ها ادامه داشته باشد، احتمال زنگ‌زدگی در مزارع گندم بیشتر خواهد شد.

اسماعیلی با تأکید براینکه در شهرستان کبودراهنگ 100 هزار هکتار گندم کشت شده است، خاطرنشان کرد: در سالجاری 96 هزار هکتار گندم دیم و 4200 هکتار گندم آبی در این شهرستان کشت شده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان کبودراهنگ با اشاره به اینکه در صورت مساعد شدن شرایط جوی بیش از 120 هزار تن گندم در این شهرستان تولید خواهد شد، افزود: سال گذشته 70هزار تن گندم از کشاورزان شهرستان کبودراهنگ خریداری شده همچنین در سالجاری 10 هزار هکتار جو دیم و 10هزار هکتار جو آبی کشت شده است.

وی با بیان اینکه نزدیک به 8000 هکتار مبارزه با سن مادر در مزارع شهرستان کبودراهنگ انجام شده است، یادآور شد: امسال به علت بارندگی نتوانستیم در زمینه مبارزه با سن مادرفعالیت زیادی داشته باشیم اما تمام قدرت خود را برای مبارزه با پوره سن گذاشته‌ایم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: