• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-3894-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان:

مستندسازی ورزش باعث تحکیم دوستی‌ها می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به مستندسازی تاریخ فوتبال همدان توسط مرکز اسناد گفت: مستندسازی ورزشی سبب افزایش و تحکیم دوستی‌ها و ایجاد شور و نشاط در بین جوانان و پیشکسوتان می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، رسول منعم شنبه 22 اردیبهشت در همایش روز اسناد استان همدان، اظهار کرد: پیشکسوتی افتخاری به گذشته شیرین است که حاصل آن گنجینه‌ای از تجربیات گرانبهای تلخ و شیرین و اندوخته‌های منحصربفرد برای هر یک از پیشکسوتان و فرصتی ویژه برای راهنمابودن در بین جوانان است.

وی افزود: شور، امید، علاقه و احساس رضایتمندی پیشکسوتان و بازنشستگان موجب احساس امید و علاقمندی در ارائه تجارب به جوانان خواهد شد.

منعم تصریح کرد: در دین مبین اسلام توصیه‌ها و سفارشات زیادی به ارج نهادن به مقام پیشکسوتان وجود دارد و بر همین اساس وظیفه ارج نهادن به مقام پیشکسوتان وظیفه شرعی و اخلاقی است.

وی با بیان اینکه پیشکسوتان سرمایه‌های حال، گذشته و آینده هستند، خاطرنشان کرد: سرزمین کهن ما همواره شاهد عزم، اراده، همت و مردانگی این بزرگواران بوده است که ارزشمندوار عمر خود را در کمال عزت و افتخار کشور نهاده‌اند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در ادامه اظهار کرد: استان همدان پیشینه ورزشی پر افتخاری دارد که باید پیشکسوتان این عرصه را به جوانان معرفی کرد.

وی افزود: ورزش و فرهنگ دو مقوله‌ای هستند که در جایگاه خود شاخص بوده و باارزش‌ها و ویژگی‌هایی که دارند، دنیای امروز را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

منعم تأکید کرد: مستندسازی نقش ویژه خود را در جنبه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزش به عنوان پل ارتباطی میان فرهنگ‌های گوناگون به خوبی ایفا کرده است.

وی بیان کرد: اسناد ملی و میراث مکتوب به عنوان حافظه تاریخی یک کشور، بیانگر اندیشه، فرهنگ، تجربه و افتخار آفرینی قهرمانان یک ملت به شمار می‌رود.

منعم تصریح کرد: اسناد ملی آینه تمام‌نمای اصالت تاریخی و بالندگی ملی و استانی محسوب شده و عامل بازشناسی هویت و فرهنگ گذشتگان است که باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه عکس‌های ورزشی استان، یادآور شد: این نمایشگاه‌ها به خیلی‌ها ثابت کرد که فوتبال همدان پیشنیه طولانی دارد و پیشکسوتان این مجموعه به عنوان گنجینه ارزشمند محسوب می‌شوند.

در پایان این مراسم از سه مجموعه اسناد تاریخ تعلیم و تربیت، قدیمی‌ترین اسناد موجود در مرکز اسناد و عکس‌ها و اسناد تاریخ فوتبال استان همدان رونمایی شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: