• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-8097-5
  • خبرنگار : 81113
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده نهاوند:

زیرساخت‌های گردشگری در نهاوند ضعیف است

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین آفتی که در گذشته باعث عقب‌ماندگی نهاوند شد، مسائل حاشیه‌ای و سیاسی کاری‌هایی بود که در این شهر وجود داشت.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حسن بهرام‌نیا شنبه 22 اردیبهشت در همایش تخصصی و ملی گردشگری نهاوند، اظهار کرد: هنگامی‌که قیمت دلار کمتر از قیمت فعلی بود بهترین موقعیت‌ها را برای توسعه شهرستان نهاوند از دست دادیم در حالیکه می‌توانستیم در آن موقیعت بهترین مراکز توسعه را در شهرستان ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: در آن موقیعت به جای اینکه نیروهای شهرستان همسو شوند و در راستای پیشرفت و توسعه شهرستان گام بردارند، در جهت خلاف هم و در جهت خنثی کردن هم حرکت کردند.

بهرام‌نیا افزود: شهرستان نهاوند در زمینه موهبت‌هایی از قبیل آب و هوا و زمین کشاورزی ظرفیت‌های بی‌بدیلی دارد اما متأسفانه از این ظرفیت‌های بالقوه برای توسعه شهرستان استفاده نکرده‌ایم و نه تنها به جایگاه اصلی خود نرسیده‌ایم بلکه در رده‌های ششم و هفتم استان قرار گرفته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: فاصله عقب‌ماندگی نهاوند با سایر شهرستان‌های استان زیاد است اما خوشبختانه طی دو سال اخیر توانسته‌ایم این فاصله را کمتر کنیم.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شهرستان نهاوند دارای موقعیت‌های بکر گردشگری است اما متأسفانه به علت کمبود و یا نبود زیرساخت‌ها در شهرستان، کمترین بهره از این ظرفیت‌های گردشگری نصیب شهرستان شده است.

بهرام‌نیا اظهار کرد: به منظور معرفی ظرفیت‌های بالقوه شهرستان نهاوند در زمینه گردشگری تلاش کردیم که همایش تخصصی و ملی گردشگری را در شهرستان برگزار کنیم که با تلاش مجموعه اجرایی شهرستان موفق شدیم که با کمترین هزینه یک همایش تخصصی و ملی با غنای علمی بالا برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: ظرفیت‌های مهم و بالقوه گردشگری شهرستان باید تبدیل بالفعل شوند از همین روی برای تحقق این مهم باید زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان ایجاد شوند تا بتوانیم از این طریق برای شهرستان ایجاد درآمد کنیم و شهرستان را توسعه دهیم.

بهرام‌نیا افزود: باید زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان ایجاد و عملیاتی شوند تا گردشگرانی که به شهرستان سفر می‌کنند بتوانند مدت بیشتری در نهاوند اتراق کنند که عمده‌ترین زیرساخت‌های گردشگری زیرساخت‌های  راه است.

وی گفت: خوشبختانه در حال حاضر شهرستان با همت و پشتوانه استاندار محترم، مسئولان و مردم شهرستان به یک کارگاه اجرایی تبدیل شده است و عملیات اجرایی پروژه‌های مختلف در شهرستان آغاز شده است.

وی اظهار کرد: سال گذشته با تلاش و پیگیری توانستم چهار ردیف ملی برای پروژه‌های عمرانی نهاوند بگیرم که محور نهاوند- آورزمان و ملایر و محور نهاوند و سه راهی کنگاور از جمله چهار پروژه‌‌هایی است که در ردیف اعتبارات ملی قرار گرفتند.

بهرام‌نیا تأکید کرد: زیرساخت ریلی و راه‌آهن نیز در شهرستان ایجاد شده که قرار است ایستگاه دوم راه‌آهن نیز در شهرک شهید حیدری نهاوند احداث شود که در مجموع با اجرای این پروژه‌ها در شهرستان زیرساخت‌های گردشگری در حوزه راه شهرستان تکمیل می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: