• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-4891-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد:

احداث 11.5 مگاوات نیروگاه CHP در همدان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از احداث 11.5 مگاواتی نیروگاه‌های CHP(مولدهای تولید همزمان برق و حرارت) در استان همدان خبرداد و گفت: سال گذشته 11.5 مگاوات نیروگاه CHP در استان همدان احداث شد به‌طوریکه11 مگاوات درشهرستان بهار  و 0.5 مگاواتی در اسدآباد احداث شده است و امسال برنامه داریم 10 مگاوات وارد مدار شود.

به‌‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدمهدی شهیدی یکشنبه 23 اردیبهشت در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در سال گذشته استان همدان در گروه 3 رتبه دوم کشوری را در زمینه صرفه‌جویی داشته و با اشاره به اینکه پیک بار مصرف برق این استان در سال گذشته 663 مگاوات بوده است، افزود: براساس برنامه شرکت توانیر 692 مگاوات سهمیه برای استان درنظر گرفته شده بود اما در عمل این عدد بدون اعمال خاموشی و فقط با مدیریت مصرف به 663 مگاوات رسید.

وی اظهار کرد: سال 97 سالی استثنائی برای وزارت نیرو است چرا که 36 درصد از مخازن سدها کاهش یافته و پیش‌بینی می‌شود 8 میلیارد مترمکعب آبی که برای تأمین برق اختصاص می‌یافت، در سال 97 به 3 میلیارد مترمکعب کاهش یابد.

رشد 7.7 درصدی مصرف برق در سال گذشته

شهیدی با اشاره به رشد 7.7 درصدی مصرف برق در سال گذشته، تصریح کرد: تعداد مشترکین برق نیز در سال گذشته با 3 درصد افزایش به 34 میلیون مشترک رسید.

 وی با تأکید براینکه در سال 97، 4300 مگاوات از ظرفیت نیروگاه‌های برق‌آبی کشور کاهش می‌یابد، افزود: پیش‌بینی می‌شود در سالجاری 5400 مگاوات کسری برق داشته باشیم.

شهیدی با بیان اینکه سال گذشته 4000 مگاوات کسری را تأمین کردیم، خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود امسال با اقدامات صورت گرفته 4500 مگاوات را تأمین کنیم که این موضوع نیاز به اقدامات فرهنگی و مدیریت مصرف دارد.

مصرف 35 درصدی برق در بخش کشاورزی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه سال گذشته 35 درصد از برق تولیدی استان در بخش کشاورزی مصرف شده است، اظهار کرد: در سال گذشته براساس توافق‌نامه ‌100 مگاواتی که با کشاورزان منعقد کردیم یک میلیارد و 100 میلیون تومان سود عاید کشاورزان شد.

وی با اشاره به استفاده از کنتورهای هوشمند، گفت: نصب کنتورهای هوشمند از سال‌های گذشته انجام شده است و در طرح جدیدی استفاده از کنتورهای بهام باعث مدیریت مصرف بار در ساعات پیک مصرف خواهد بود.

شهیدی با تأکید بر اینکه احداث شبکه در دستور کار است، ادامه داد: 2000 مگاوات ظرفیت پست توزیع داریم که یک سوم آن در بخش پیک مصرف شده است.

ظرفیت‌سازی 41 مگاوات برق برای متقاضیان صنعتی استان

وی با بیان اینکه 21 مگاوات نیروگاه CHP در استان ایجاد خواهد شد، خاطرنشان کرد : سال گذشته 11.5 مگاوات نیروگاه CHP در استان همدان احداث شد به‌طوریکه 11 مگاوات درشهرستان بهار و 0.5 مگاواتی در اسدآباد احداث شده است و امسال برنامه داریم 10 مگاوات وارد مدار شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تأکید کرد: در سال گذشته 41 مگاوات در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان همدان ظرفیت‌سازی شده که 23 مگاوات آماده و 18 مگاوات نیز در دست اقدام است.

شهیدی با اشاره به کاهش تلفات برق در استان همدان، گفت: تلفات برق در سال 95 در استان همدان 7.6 درصد بود که این عدد در سال 96 به 10.49 درصد رسیده است وامیدواریم در سال جاری این عدد به 1.7 درصد برسد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: