• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-5091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر فرودگاه همدان:

ماندگاری پرواز همدان- تهران در خطر است

مدیر فرودگاه همدان با بیان اینکه سال 96 نسبت به سال 95 افزایش 20 درصدی مسافر را شاهد بودیم، گفت: تعداد پروازها در سال 96 رشد محسوسی نداشته است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سهراب کلوندی یکشنبه 23 اردیبهشت در جمع خبرنگاران، با اشاره به روند رو به رشد پروازهای همدان ـ تهران، از انجام پرواز همدان ـ تهران با ظرفیت یک سوم هواپیما ابرازنگرانی کرد.

وی خاطرنشان کرد: پروازهای همدان ـ تهران و بالعکس از اهمیت بالایی برخوردار است و با توجه به رویداد «همدان 2018» حفظ و پایداری این پروازها برای استان مهم است.

کلوندی با اشاره به اینکه پرواز همدان ـ تهران همچنان با ظرفیت کمی پرواز می‌کند، تصریح کرد: این وضعیت موجب رفتن این پرواز از همدان می‌شود چرا که پروازها با میانگین 20 نفر مسافر همراه بوده که وضعیت مناسبی نیست‌.

وی با اشاره به پرواز همدان ـ تهران که از فروردین امسال آغاز شده است، گفت: از زمان آغاز 48 پرواز انجام شده که 958 نفر از این طریق جابجا شده‌اند.

کلوندی با تأکید بر اینکه از ابتدای عقد قرارداد قرار بود پروازها با حداقل 50 درصد ظرفیت هواپیما انجام شود، افزود: 50 درصد ظرفیت جابجایی مسافر هزینه خود هواپیماست در حالیکه اکنون پروازهای ما با تقریباً 33 درصد همراه است که در این صورت شرکت متضرر خواهد بود.

وی با بیان اینکه برای پرواز تهران ـ همدان از طریق صداوسیما، نصب بنر در سطح شهر و نصب بیلبوردهایی در میادین اصلی شهر یکی از اقدامات ما در راستای افزایش متقاضیان است، یادآور شد: فرصت دو ماهه برای تثبیت پرواز تهران و پر شدن ظرفیت حداقل 50 درصد هواپیما به همدان داده شده اما با توجه به نزدیکی به ماه رمضان و کاهش مسافر در این ماه، ماندگاری پرواز تهران در خطر است.

کلوندی از عدم همکاری آژانس‌ها در پرواز تهران و جذب مسافر گلایه و تصریح کرد: انتظار ما این بود در جشنواره ملی پویانمایی نیمی از مسافرانی که با قطار گردشگری به همدان آمدند، به فرودگاه داده می‌شد تا از سفر هوایی نیز حمایت صورت می‌گرفت چرا که اگر بتوانیم پرواز تهران را حفظ کنیم سایر پروازها نیز به همدان داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تا روز گذشته پروازهای همدان ـ تهران، همدان ـ کیش و همدان ـ مشهد 6 هزار و 108 نفر را جابجا کرده‌اند، یادآور شد: این تعداد مسافر در قالب 94 پرواز انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه فرودگاه همدان علاوه بر پروازهای مسافربری، پروازهای تفریحی، آموزشی و امدادی نیز دارد، خاطرنشان کرد: این پروازها سال گذشته نسبت به سال 95، 8 درصد رشد را با 2 هزار و 104 مسافر داشته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: