• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-5091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار همدان:

روند پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در همدان روان شود

فرماندار همدان گفت: در روند پرداخت تسهیلات برای اشتغالزایی حداکثر روان‌سازی انجام پذیرد و با جدیت در این حوزه وارد شوید.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی تعالی یکشنبه 23 اردیبهشت در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان همدان، با بیان اینکه امسال به علت شرایط حساسی که در منطقه حاکم است، سال حساسی در پیش‌رو داریم، اظهار کرد: دولت به حساس بودن شرایط امسال واقف است به طوریکه براساس توطئه‌های دشمن، ورود در حوزه‌های اقتصادی یکی از ترفندهایی است که در زندگی ایرانیان وارد شده بنابراین مقام معظم رهبری با شعار «حمایت از کالای ایرانی» درصدد باطل کردن این توطئه‌ها است.

وی با تأکید بر اینکه به علت ورود قاچاقچیان به داخل کشور بسیاری از بنگاه‌های ما ورشکست شدند، بیان کرد: با جلوگیری از ورود کالاهای بنجول چینی به کشور و بهبود کیفیت کالاها توسط تولیدکنندگان، شاهد رونق واحدهای تولیدی باشیم.

تعالی با بیان اینکه بیشتر واحدهای تولیدی به علت عدم تقاضا برای خرید، در حال انحلال هستند، تصریح کرد: تحقق ۷۸ درصدی تعهدات ما در بیمه‌شدگان اجباری شهرستان اتفاق خوبی است که امیدواریم این آمار بیشتر شود.

وی اضافه کرد: ۸۸ درصد تعهدات اشتغال در شهرستان محقق شده که با ایجاد شهرک توسعه کسب‌وکار توسط شورای اسلامی شهر همدان شاهد افزایش این آمار خواهیم بود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان همدان نیز در این جلسه گفت: تعهد اشتغال شهرستان همدان ۶ هزار و ۲۲۷ نفر بوده که ۵ هزار و ۴۹۳ نفر در سامانه ثبت شدند که این میزان معادل تحقق ۸۸ درصد تعهدات شهرستان بوده است.

جمال حدادهمدانی با بیان اینکه ۱۱۵ نفر در سالجاری مشغول به‌کار شدند، افزود: از ابتدای سال در اداره بهزیستی ۱۰ نفر، حمل‌ونقل یک نفر، صنعت، معدن و تجارت ۲۱، نفت ۱۱، کمیته امداد ۵۷ و ورزش ۹ نفر مشغول به کار شدند.

وی با بیان اینکه سهمیه اشتغال سال ۹۷ هنوز ابلاغ نشده است اما پیش‌بینی می‌شود ۵۰ هزار سهمیه امسال باشد، خاطرنشان کرد: امسال ۴ هزار و ۱۰۸ نفر بیمه‌شده اجباری در سامانه تأمین اجتماعی ثبت شدند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان همدان اضافه کرد: ۵۱۱ طرح با ۳ هزار و ۸۲۵ میلیارد تومان معادل ۷۸ درصد سهمیه در حوزه مشاغل خانگی به ثبت رسیده است.

وی درباره طرح‌های خوداشتغالی نیز گفت: ۱۷۷۶ طرح با ۳۴ هزار و ۳۶۳ میلیون طرح‌های مصوب خوداشتغالی بود که تسهیلات ۱۳۷۵ طرح با ۲۴ هزار و ۵۹۲ میلیون پرداخت شده است.

عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: ۸۰ درصد مراجعه‌کنندگان به شورای شهر به علت اشتغال و دریافت وام‌های اشتغالزایی مراجعه می‌کنند.

حمید بادامی‌‌نجات افزود: در شورای شهر همدان برای حمایت از کالای ایرانی و تولیدکنندگان ایرانی، ۸۰ درصد تخفیف برای بهره‌گیری از امکانات تبلیغاتی شهرداری اختصاص داده است تا از این طریق شهروندان با کالاهای ایرانی و به ویژه همدانی آشنا شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: طبق مقررات جدید شورای شهر، خرید کالاهای همدانی و در اولویت دوم خرید کالاهای ایرانی در لیست دوم خریدهای شورای شهر و شهرداری قرار گرفته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: