• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-8797-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار اسدآباد:

مقاوم‌سازی مساکن روستایی اسدآباد در اولویت قرار گیرد

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: اسدآباد رتبه ششم مقاوم‌سازی مسکن روستایی را در استان دارد و باید مقاوم‌سازی مساکن روستایی شهرستان در اولویت قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، کریم حمیدوند امروز در شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان اسدآباد، افزود: از مجموع 11 هزار و 896 واحد مسکن روستایی شهرستان تا کنون 4 هزار واحد مسکن روستایی مقاوم‌سازی شده است.

وی با اشاره به مقاوم‌سازی 34 درصد مساکن روستایی اسدآباد اظهار کرد: عدم استقبال روستائیان و عدم همکاری و سخت‌گیری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات را می‌توان از دلایل مهم پایین بودن میزان درصد مقاوم‌سازی مسکن روستایی در این شهرستان دانست.

حمیدوند تصریح کرد: میزان سهمیه روستایی این شهرستان 259 فقره بوده که تا کنون از این میزان سهمیه، 173 فقره به بانک معرفی و 96 فقره موفق به عقد قرارداد شده‌اند همچنین از تعداد 96 فقره عقد قرارداد با بانک‌ها، تا کنون 65 فقره نیز پایان‌کار خود را اخذ کرده‌اند.

وی اضافه کرد: در سهمیه 259 فقره‌ای تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن روستایی شهرستان، بانک تجارت با 94 سهمیه و بانک مسکن با 55 سهمیه بیشترین سهمیه را به خود اختصاص داده که بانک مسکن در این راستا از تعداد 55 فقره سهمیه خود، موفق به عقد قرارداد 39 فقره و بانک تجارت موفق به عقد قرارداد 37 فقره برای پرداخت تسهیلات شده است.

فرماندار شهرستان اسدآباد اضافه کرد: بانک سپه نیز با 12 سهمیه موردی از عقد قرارداد در راستای پرداخت تسهیلات را نداشته است.

وی با اشاره به سخت‌گیری بانک‌ها در راستای دریافت ضمانت، اظهار کرد: ترغیب و تشویق روستائیان و تسهیل وام‌های مقاوم‌سازی مساکن روستایی شهرستان در اولویت قرار گرفته و نیز در بحث تضمین‌ها بحث زنجیره‌ای را مجددا احیا کرده‌ایم.

حمیدوند در ادامه با اشاره به بارش شدید و سیلاب در 15 اردیبهشت‌ماه گفت: این بارش و سیلاب‌ها به بخشی از اراضی زراعی موسی‌آباد، دولت‌آباد و چندین روستای دیگر شهرستان در حدود 65 هکتار آسیب وارد کرد.

وی افزود: اراضی زارعی گندم و جو آبی، یونجه و چغندرقند در این مناطق بین 50 تا 60 درصد به ارزش 5 هزار و 395 میلیون ریال خسارت دیده‌اند.

وی با بیان اینکه بارش‌های اردیبهشت‌ماه امسال 6 برابر مشابه سال قبل بوده است، اضافه کرد: از ابتدای اردیبهشت‌ماه امسال تا کنون 138 میلیمتر در این شهرستان بارندگی اعلام شده است.

فرماندار شهرستان اسدآباد با اشاره به بارش‌های مطلوب اخیر در شهرستان گفت: به طور قطع این بارش‌ها در پوشش گیاهی دشت اسدآباد از نقش موثری برخوردار خواهد بود که در این صورت نیاز به توجه بیشتری در بحث آتش‌سوزی مراتع است و دهیاران در این راستا از نقش کلیدی برخوردارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: