• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-9090-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شهردار خبر داد:

برگزاری اختتامیه «جشنواره شهروندان برگزیده» در روز همدان

شهردار همدان گفت: اختتامیه «جشنواره شهروندان برگزیده همدان» شهریورماه 97 همزمان با «روز همدان» برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، عباس صوفی در زمینه تغییر زمان این جشنواره افزود: با توجه به اینکه «روز همدان» رویداد مهمی برای شهروندان همدانی محسوب می‌شود، پیشنهاد دادیم تا برگزاری «جشنواره شهروندان برگزیده همدان» با برنامه‌های ویژه روز همدان ادغام شود تا شیرینی ایجاد شور و نشاط این رویداد اثرگذار شهری به کام همشهریان‌مان شیرین‌تر شود.

وی معتقد است: روز همدان به عنوان یک مناسبت و روز تاریخی، شرایط بهتر و استقبال گستره‌تری را به همراه خواهد داشت که به طور قطع برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک خواهیم دید.

صوفی با تأکید بر اینکه  تغییر زمان جشنواره در صحن شورای اسلامی شهر همدان مطرح و به تصویب رسید، اظهار کرد: به علت حساسیت‌های اعضای شورا برای برپایی جشنواره‌ای وزین و در شأن شهروندان همدانی، زمان برپایی باشکوه جشنواره شهروندان برگزیده همدان با حضور میهمانان ویژه در شهریورماه امسال خواهد بود.

وی از حضور افراد برجسته‌ و فاخر داخل و خارج از کشور در اختتامیه «جشنواره شهروندان برگزیده همدان» خبر داد و بیان کرد: انتخاب شهروندان برگزیده، حس وظیفه‌شناسی را به عنوان فرهنگ در جامعه نهادینه می‌کند که در این راستا شورای شهر و شهرداری همدان برای آن که اثبات کنند نسبت به نگرش شهروندان بی‌تفاوت نیستند، به برگزاری این چنین جشنواره‌هایی اقدام کرده‌اند.

صوفی در ادامه شناسایی، معرفی و الگوسازی شهروندان برگزیده در سطح جامعه، بسترسازی برای ارتقاء آموزش‌های شهروندی و همچنین تلاش برای تبدیل جشنواره به رویدادی فرهنگی- اجتماعی سالانه در سطح شهر را از مهمترین اهداف جشنواره برشمرد.

شهردار همدان یادآور شد: دبیرخانه «جشنواره شهروندان برگزیده همدان» از آبان‌ماه سال گذشته به همت مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر و همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری همدان آغاز به کار کرده که تلاش‌های آنها قابل قدردانی است.

وی همچنین با اشاره به رویداد «همدان، پایتخت گردشگری آسیایی در 2018»، گفت: سال 2018 بهانه‌ای برای شناساندن همدان و فرهنگ این شهر به جهانیان است که همزمان شدن برپایی جشنواره شهروندان برگزیده همدان فرصت بسیار مناسبی برای معرفی برترین و فعال‌ترین شهروندان همدانی است که اخلاق‌مدارانه نسبت به وضعیت شهر و دلسوازانه برای کمک به مدیریت شهری عمل می‌کنند.

وی با بیان اینکه امیدواریم یک جشنواره درخور و شایسته شهر همدان داشته باشیم، اظهار کرد: 2018، سال پربرکتی در حوزه رونق گردشگری، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: