• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-8997-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد خبر داد:

خسارت 5 هزار میلیون ریالی بارش شدید باران و سیلاب به اراضی اسدآباد

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد از خسارت 5 هزار و 395 میلیون ریالی بارش شدید باران و سیلاب به اراضی زراعی این شهرستان در هفته گذشته خبر داد.

سقراط بیرنگ در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: بارش شدید باران و سیلاب در منطقه روستای موسی‌آباد، دولت‌آباد و چندین روستای دیگر به بخش زراعی گندم و جو آبی، یونجه و چغندرقند 50 تا 60 درصد در سطحی افزون بر 65 هکتار طی هفته گذشته 15 اردیبهشت‌ماه آسیب وارد کرده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال بر اساس تغییرات آب و هوا شهرستان اسدآباد شاهد 3 مورد خسارت شامل سرمازدگی، بارش تگرگ و سیلاب بوده است، افزود: در بارش تگرگ هفتم و هشتم اردیبهشت نیز اراضی زارعی محصولات گندم و جو آبی و دیم و کلزا و یونجه در سطحی افزون بر 470 هکتار بین 10 تا 20 درصد به ارزش ریالی 3040 میلیون ریال و در بخش باغات شامل محصولات هلو، شلیل، آلو و زردآلو در سطح 20 هکتار بین 20 تا 50 درصد به ارزش ریالی 5031 میلیون ریال دچار خسارت شدند.

بیرنگ با اشاره به اینکه در بارش تگرگ بیشترین خسارت به روستاهای بهراز، وندرآباد و ولی‌آباد وارد شده است، ادامه داد: در سرمازدگی 27 و 28 فروردین نیز 647 میلیارد ریال به بخش زراعی، باغی و دام بخش کشاورزی این شهرستان خسارت وارد شد.

وی خسارت وارده ناشی از سرمازدگی 27 و 28 فروردین به بخش باغبانی را شامل درختان گردو، انگور، هلو، شلیل، سیب، زردآلو، بادام و آلو را 1501 هکتار بین 40 تا 100 درصد با ارزش ریالی 603 میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: بر اساس بازدیدها بیشترین درصد خسارت از نظر آب و هوایی مربوط به باغات و اراضی زراعی منطقه کلیایی و چهاردولی بوده و میزان خسارت در دشت اسدآباد بر اساس بازدیدها کمتر بوده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد با اشاره به خسارت 25 تا 40 درصدی اراضی زراعی شامل کلزا، یونجه، گندم و جو آبی و دیم نیز تصریح کرد: این سرمازدگی به 6 هزار و 130 هکتار از اراضی زراعی با برآورد ریالی 43 میلیارد ریال خسارت وارد کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه 350 کندوی زنبورعسل نیز طی 27 و 28 فروردین ناشی از سرمازدگی در این شهرستان دچار خسارت شدند، گفت: 70 درصد از تعداد 350 کندوی زنبورعسل نیز با ارزش ریالی 730 میلیارد ریال دچار خسارت شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: