• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-9590-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بازخوانی وصيت‌نامه شهید «عباس منیعی»؛

حضور در مسجد انسان را از غرور و بلندپروازی پایین می‌آورد

شهدا مظهر ایثار و فداکاری هستند بنابراین خبرگزاری ایسنا به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اقدام به بازخوانی وصیت‌نامه‌های شهدای استان کرده است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، وصیت‌نامه شهدا حاوی نکاتی است که اسوه اخلاق، ایثار و رشادت است و این موضوع می‌تواند به عنوان مهمترین عامل برای مقابله با تهاجم فرهنگی مورد اهتمام بیش از پیش قرار گیرد.

حال دست به انتشار گزیده وصیت‌نامه  سرباز شهید «عباس منیعی» می‌زنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم

پدر و مادر عزیزم شما مرا دوست دارید و من هم شما را دوست دارم ولی چه کار کنم که من اسلام را بیشتر دوست دارم و اسلام به من بیشتر احتیاج دارد تا شما. ای جوانان نکند در خواب ذلت بمیرید که حسین(ع) در میدان نبرد شهید شد. ای جوانان مبادا در غفلت بمیرید که علی در محراب عبادت شهید شد و مبادا در حال بی‌تفاوتی بمیرید که علی‌اکبر حسین در راه حسین(ع) و با عزت شهید شد. ای مادران مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگیری کنید که فردا در محضر خدا نمی‌توانید جواب زینب را بدهید که تحمل 72 شهید را کرد.

باری ما برای مردن آفریده شدیم نه برای زندگی، ما برای آخرت آفریده شدیم نه برای دنیا و ما در جای کوچ می‌باشیم و در سرای موقت و در راه آخرت هستیم و ما را از مرگی که گریزند از آن، رهایی نمی‌یابیم و ناچار مرگ او را درمی‌یابد. پس بترس از اینکه مرگ تو را دریابد و تو در حال گناه باشی و چه بسا کسانی‌که امروز خود را به شب نیاوردند و چه بسا افرادی که به انتظار فردا بودند و به آن نرسیدند.
من از تمام همشهریان عزیز و تمام همسایگان و دوستان حلالیت می‌طلبم.

سلام را پذیرا باش از این پیکر غرق به خونم

سلام را پذیرا باش از این پیکر پاره پاره ام

سلام را پذیرا باش از این پیکر بی جانم

سلام را پذیرا باش از این پیکر

من به جبهه نیامده‌ام که فقط بجنگم. آمدم تا در دانشگاه جبهه درس بخوانم که برادر 13 ساله‌ای نارنجک به کمر می‌بندد و خود را به زیر تانک دشمن می‌اندازد. ما آمده‌ایم که در این دستگاه خود را بسازیم. از زشتی‌ها دوری کرده و به خدای هل من ناصر ینصرنی حسین زمان خود لبیک گفته باشیم. رهبری که همچون شیر در مقابل تمام ابر قدرتهای جهان ایستادگی کرد و آنها را به زانو در آور. خدایا خودت گفتی که خریدار جان مومنان هستی پس جان مرا بخر و خشنودم کن.

دانش‌آموزان عزیز قرآن را در زندگی خود پیاده کنید دوستانم در نمازهایتان دعا کنید که هر چه زودتر قوای اسلام بر نیروهای کفر پیروز شود و هر چه زودتر کربلا و قدس شریف را آزاد کنیم. از فعالیت در بسیج مسجد دریغ نکنید که حضور در مسجد و در بین برادران واقعاً باعث می‌شود روحیه نماز در جسم ما بدمد و انسان را از غرور و بلند پروازی پایین می‌آورد.

آیا تا به حال نگاه کرده‌اید که این همه شهید و معلول چرا داده‌ایم بله باید فکر کرده باشید که اینها عشقی داشتند که ما نداشتیم اما بگویم از شخصی که قلبم برای او می‌تپید کسی که خدا بخواند از این همه نعمت بر او ارزانی داشت از آن به بعد مردی که کوه‌ها در مقابل اراده‌اش به لرزش درمی‌آیند و موج دریاها در مقابل خروشش ناتوانند.

این پیرمرد خداکار خدادوست امام زمان(عج) است. ای امام اگر من هزاران جان داشتم در راه تو فدا می‌کردم و هیچ‌گاه تن با ذلت نمی‌دادم.

زندگینامه شهید عباس منیعی

 یکم فروردین ماه سال ۱۳۳۸ در شهر سرکان از توابع شهرستان تویسرکان در استان همدان و در خانواده‌ای مذهبی و ساده‌زیست به دنیا آمد. پدرش مرادعلی نام داشت. سال ۱۳۴۵ وارد دبستان شد و تحصیلات خود را آغاز کرد و با توجه به هوش و استعداد سرشاری که داشت تا پایان دوره متوسطه در رشته اقتصاد ادامه تحصیل داد و موفق به اخذ مدرک دیپلم در این رشته شد.

در سال‌های انقلاب کودکی بیش نبود اما همراه با دیگر دانش آموزان و کودکان و نوجوانان هم سن و سال خود در فعالیت‌های انقلاب شرکت کرد و در راه پیروزی انقلاب گام برداشت. پس از پیروزی انقلاب و با آغاز جنگ تحمیلی بنابر وظیفه شرعی و قانونی به عنوان سرباز به ارتش جمهوری اسلامی ایران پیوست و روانه جبهه های نبرد حق علیه باطل شد تا در برابر رژیم بعث عراق که به مرزهای ایران حمله کرده بود ایستادگی نمایند.

در عملیات‌های متعدد شرکت کرد و در مناطق مختلف عملیاتی همراه با دیگر همرزمان خود حماسه‌ها آفرید. سرانجام در بیست و سوم اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۶۰ در منطقه عملیاتی مریوان به شهادت رسید و به کاروان عظیم شهدا پیوست.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: