• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-9497-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار ملایر:

ايران در زمينه دانش‌هاي نوبنيان پيشرفت‌ قابل توجهی داشته است

فرماندار ويژه ملاير گفت: دولت تدبير و اميد در زمينه فعاليت‌هاي دانش‌بنيان با هماهنگي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري سرمايه‌‌گذاري‌هاي خوب و مناسبي را انجام داده است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، عبدالعظيم رضايي دوشنبه 24 اردیبهشت در دیدار با سرمايه‌‌گذاران یک شرکت فناوري نو دارو مربوط به بخش خصوصی در شهرستان ملایر، با بیان اینکه ايران در زمينه دانش‌هاي نوبنيان پيشرفت‌هاي زياد و قابل توجهی داشته است، اظهار کرد: دولت تدبير و اميد در زمينه کارهاي دانش‌بنيان با هماهنگي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري سرمايه‌‌گذاري‌هاي خوب و مناسبي را انجام داده و در سال‌هاي اخير توجه زيادي به داروهاي نانويي شده که باعث بهبود عملکرد دارو و کاهش عوارض ناشي از آن شده است.

وی افزود: حجم تجارت جهاني داروهاي گياهي و فناوري‌‌هاي آن بسيار بالاست و ايران هم مي‌تواند در صورت حمايت از اين تجارت سودمند، استفاده کافي را ببرد.

رضایی ادامه داد: يکي از کارهاي مناسبي که صورت پذيرفته تهيه داروهاي نانو گياهي در ايران است که جاي سرمايه‌‌گذاري و کار زيادي دارد و مي‌‌تواند در صورت حمايت از آن گسترش يابد.

فرماندار ملایر با اشاره به بيماري‌‌هايي که هنوز دارويي براي آنها پيدا نشده است، گفت: نانو داروهاي گياهي که حاوي ترکيبات طبيعي است به طور قطع کمک‌ فراوانی مي‌‌تواند در بهبود اين بيماري‌ها داشته باشد.

وي با بيان اينکه ملاير ظرفيت‌هاي قابل‌ملاحظه‌ای دارد، خاطرنشان کرد: اين شهرستان يکي از نقاط مستعد و روبه رشد در زمينه سرمايه‌‌گذاري در کشور است و همه امکانات براي سرمايه‌گذاري در اين منطقه مهياست.

فرماندار ويژه ملاير اظهار کرد: در صنايع‌هاي تک، از فناوري‌هاي بالايي استفاده‌ شده و ايران نيز با رشد علمي در سال‌هاي اخير اين توانايي را دارد که بتواند از اين صنايع بهره‌گيري کند.

وي تصريح کرد: همه مديران این شهرستان اين آمادگي را دارند که در جهت سرمايه‌‌گذاري‌ها به ویژه سرمايه‌‌گذاري‌هاي نو پا و آينده‌دار کمک‌هاي لازم را داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: