• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-5391-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر جهادکشاورزی شهرستان همدان:

80 درصد اراضی مستعد همدان مجهز به سیستم آبیاری نوین شده است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان با بیان اینکه 80 درصد اراضی مستعد این شهرستان مجهز به سیستم آبیاری نوین شده است، گفت: از ابتدای امسال تا کنون از دو طرح آبیاری تحت فشار در 13.3 هکتار از اراضی شهرستان همدان بهره‌برداری شده است.

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، حسین فضلی دوشنبه 24 اردیبهشت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از ابتدای امسال 6 پرونده آبیاری تحت فشار و کم فشار به مساحت 55 هکتار برای استفاده از تسهیلات صندوق توسعه به مبلغ 3210 میلیون ریال به بانک‌ها معرفی شده است.

وی با اشاره به شناسایی و پیگیری و مطالعه 16 طرح آبیاری تحت فشار و کم فشار به مساحت 359 هکتار در روستاهای تابعه شهرستان، افزود: 11 پرونده به مساحت 151 هکتار برای تهیه طرح معرفی شده است.

وی از آغاز عملیات اجرایی طرح آبیاری نواری به مساحت 100 هکتار در روستای یسرلو خبر داد و تصریح کرد: ادامه عملیات بازسازی و مرمت قنات روستای سرخ‌آباد و آغاز عملیات اجرایی کانال آبرسانی روستای سولان از دیگر اقدامات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان همدان در سال 97 بوده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان همدان اظهار کرد: قصد داریم 20 درصد اراضی باقیمانده شهرستان را با تجمیع اراضی و یکپارچه سازی تحت پوشش سیستم آبیاری نوین قراردهیم.

فضلی با بیان اینکه در شهرستان همدان 90 هزار هکتار اراضی کشاورزی وجود دارد، یادآور شد: 65 هزار هکتار از این اراضی دیم و 25 هزار هکتار نیز آبی است که از این میزان 10 هزار هکتار کشت دائمی و باغات و15هزار هکتار اراضی زراعی است.

وی با تأکید براینکه به زراعی و به نژادی دو فاکتور مهم در راستای بهره‌وری و تولید است، گفت: منابع ما به ویژه منابع آبی بسیار محدود است و طی سالیان گذشته نیز استفاده های بی رویه از منابع صورت گرفته بنابراین حفاظت از منابع آب و خاک یکی از فاکتورهای اصلی در بخش کشاورزی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: