• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-9597-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اسدآباد خبر داد:

کاهش 59 درصدی آتش‌سوزی مراتع در اسدآباد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اسدآباد از کاهش 59 درصدی آتش‌سوزی مراتع این شهرستان در سال گذشته خبر داد.

قباد پیری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: در سال 95 در حدود 17 فقره آتش‌سوزی به میزان 30 هکتار در مراتع این شهرستان رخ داد که این میزان آتش‌سوزی‌ها در سال گذشته به 7 فقره در سطح 10 هکتار کاهش داشت.

وی با اشاره به پوشش گیاهی بالا در مراتع دشت اسدآباد به علت بارش‌های مطلوب اخیر، افزود: در شهرستان اسدآباد بیشترین علت آتش‌سوزی‌های مراتع عوامل انسانی غیرعمد بوده و عامل طبیعی در این آتش‌سوزی‌ها نداشته‌ایم .

پیری در ادامه میزان مراتع دشت اسدآباد را 59 هزار هکتار برشمرد و گفت: در راستای مراقبت از مراتع و اراضی ملی دشت اسدآباد در راستای جلوگیری از آتش‌سوزی مراتع امسال 5 برنامه درنظر گرفته شده است.

وی با اشاره به آموزش در سطح روستاها به عنوان یکی از برنامه‌ها تصریح کرد: در این راستا آموزش 10 روستا در برنامه امسال قرار گرفته شده که تا کنون 200 نفر از مردم روستاها در این رابطه برای حفظ مراتع و جلوگیری از آتش‌سوزی‌ها آموزش داده شده‌اند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اسدآباد همچنین خاطرنشان کرد: برای کاهش مشکلات عاطفی خانواده زندانیان، در حال حاضر نگهداری و آبیاری فضای سبز گردنه اسدآباد(پارک زائر) به عهده محکومان رأی‌باز گذاشته شده و در آبیاری این فضاها از آنان در حال استفاده هستیم.

وی توزیع وسایل و امکانات در مناطق بحرانی از نظر امکان آتش‌سوزی مراتع، استفاده از نیروی بسیج و برقراری کشیک از دیگر برنامه‌های امسال در راستای مراقبت از مراتع برای جلوگیری از آتش‌سوزی‌ها برشمرد و گفت: دهیاران روستاها در بحث مراقبت از مراتع در برابر آتش‌سوزی‌ها و نیز اطلاع‌رسانی به موقع و آموزش‌ها از نقش کلیدی در روستاها برخوردار هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: