• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-5691-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

معاون خدمات شهری شهرداری همدان مطرح کرد:

عدم اجرای کامل طرح جامع هدایت آب‌های سطحی در همدان

معاون خدمات شهری شهرداری همدان با اشاره به وجود 12 نقطه بحرانی در شهر همدان گفت: بارش باران در 12 نقطه بحرانی شهر برای مردم ایجاد مشکل می‌کند.

وحید علی‌ضمیر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه بارش‌های خوبی در استان رخ داده و باعث جبران کسری بارش سال گذشته شده است، اظهار کرد: خوشبختانه بارش باران خسارت شهروندی نداشته اما آب‌های سطحی در معابر شهری مشکلاتی به وجود می‌آورد.

وی از اصلاح 2 نقطه بحرانی و مشکل‌سازی ظرف هفته گذشته خبر داد و تصریح کرد:  دو نقطه بحرانی در خیابان چمران و بلوار شهید صنعتی به صورت جهادی ظرف هفته گذشته به طور کامل و ریشه‌ای حل و برای آن 2 مسیر انحرافی تعریف شد.

علی‌ضمیر با بیان اینکه این منطقه طی دو سال اخیر مشکل آبگرفتگی داشت و واحدهای مسکونی و تجاری موجود در این مناطق با حداقل بارش دچار آبگرفتگی شدید می‌شد، افزود: همچنین 2 نقطه قبل از میدان رسالت مشکلاتی به وجود می‌آورد که امیدواریم بتوانیم حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه وعده داده‌ایم ظرف 3 ماه پیش‌رو بتوانیم به صورت اساسی و ریشه‌ای مشکل این نقاط را حل کنیم، خاطرنشان کرد: قرارداد مطالعه طرح جامع هدایت آ‌ب‌های سطحی شهر همدان در سال 90 و 91 در 2 فاز صورت گرفت اما به علت مشکلاتی این طرح به طور جامع و کامل اجرایی نشده که متأسفانه باعث بروز مشکلاتی شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت: بخشی از این مطالعات تکمیل نشده که ظرف 2 ماه اخیر توانستیم با مشاور طرح رایزنی داشته باشیم که ادامه کار را تحویل دهد و شهرداری برای این طرح ردیف بودجه نیز تعریف کرده است.

وی با بیان اینکه این طرح تمام نقاط شهر همدان را مورد مطالعه قرار می‎دهد، اظهار کرد: اولویت کار با نقاط بحرانی شهر است و به مشاور نیز اعلام کرده‌ایم طرح این نقاط را سریع‌تر تحویل دهد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: