• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-9790-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انتخاب فرزندان مرحوم فرشچیان به عنوان شهروندان برگزیده همدان

رئیس شورای اسلامی شهر همدان از انتخاب فرزندان مرحوم حاج محمدعلی فرشچیان از خیران عرصه سلامت به عنوان شهروند برگزیده همدان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، ابراهیم مولوی سه‌شنبه 25 اردیبهشت در آئین افتتاح مجتمع رفاهی خیرین بهار در بیمارستان بعثت همدان، افزود: به لحاظ خدماتی که فرزندان مرحوم فرشچیان به این شهر ارائه  کرده‌اند، آنها را به عنوان شهروندان برگزیده همدان انتخاب کرده‌ایم و طی مراسمی کلید طلایی شهر را به آنها تقدیم می‌کنیم تا بتوانیم بخش کوچکی از زحماتشان را ارج نهیم.

وی در ادامه با اشاره به افتتاح مجتمع رفاهی خیرین بهار اظهار کرد: مایه سربلندی است که در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که دارای انسان‌های شریف و خیری است که خودشان را در خدمت مردم قرار داده‌اند.

معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با اشاره به اینکه برای توسعه باید از تجربیات دنیا استفاده کنیم، گفت: اگر همگام با دنیا حرکت نکنیم از غافله توسعه جهانی عقب می‌مانیم.

دکتر رشید حیدری‌مقدم، ساخت مجتمع‌های رفاهی را نوع‌دوستی دانست و افزود: با ابزاری که اکنون در حوزه سلامت داریم، باید به سمتی برویم که تصدی‌گری دولت را در بخش‌های مختلف کاهش دهیم.

وی اظهار کرد: با توجه به شرایط نامطلوب اقتصادی در کشور و روی کار آمدن انرژی‌های نو پدید و معاملات سیاسی اگر بخواهیم در بخش سلامت نگاه حاکمیتی داشته باشیم باخته‌ایم و بخش عمده‌ای از منابع را از دست می‌دهیم.

حیدری‌مقدم با اشاره به اینکه کشورهایی که در دنیا انقلاب صنعتی را نفهمیدند، جزء کشورهای توسعه نیافته‌اند، ادامه داد: اکنون کشورهایی که از انقلاب IT عقب بمانند، جزء کشورهای حاشیه‌نشین دنیا می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه اگر قرار باشد با تفکرات کدخدایی کشور را اداره کنیم باید شاهد از بین رفتن منابع باشیم، یادآور شد: اکنون باید از منابع محدودی که در دست داریم به نحو مطلوب استفاده کرده و خود را درگیر بروکراسی‌های خشک محدود نکنیم.

وی با تأکید بر اینکه باید در راه توسعه گام بگذاریم، گفت: در سطح استان همدان 40 مؤسسه و سمن داریم که از آنها می‌خواهیم که یک تیم اقتصادی کاربلد داشته باشند چرا که اقتصاد مالی سمن‌ها می‌تواند توسعه‌بخش جامعه باشد.

رئیس بیمارستان بعثت همدان نیز در این مراسم از زحمات تمام کسانی‌که در ساخت و افتتاح مجتمع رفاهی خیرین بهار تلاش کردند، تشکر کرد و گفت: به طور قطع این پروژه بسیار تأثیرگذار خواهد شد.

مجتمع رفاهی خیرساز بهار با حضور معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی همدان، رئیس شورای اسلامی شهر همدان و جمعی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی و مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان افتتاح شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: