• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2093-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا:

انتقال اخبار صحیح به جوانان دغدغه اصلی جامعه شود/خبر تأمین‌کننده عرصه سیاسی کشورها شده است

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا گفت: انتقال اخبار صحیح و درست به جوانان و نوجوانان باید به یکی از دغدغه‌های اصلی جامعه تبدیل شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، دکتر منصور غلامی سه‌شنبه 25 اردیبهشت در نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری وزارت علوم با حضور وزیر علوم در همدان، اظهار کرد: حضور مدیران روابط عمومی سراسر کشور فرصتی مغتنم برای همدان و دانشگاه بوعلی است که این دانشگاه را از نزدیک ببینند و از این طریق هم‌افزایی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در دنیایی که پر از آشوب است و خبر تأمین‌کننده عرصه سیاسی کشورها شده، نقش روابط عمومی‌ها بی‌بدیل است، خاطرنشان کرد: شک نداشته باشید اگر امروز اتفاقی در دنیا رخ می‌دهد ابتدا از قبل برنامه‌ریزی شده سپس عکس‌های آن هماهنگ و منتشر می‌شود.

محمدی‌فر تصریح کرد: اگر به اتفاقات بزرگ و دلخراشی که در چند دهه اخیر رخ داده، نگاه کنیم شاهد خواهیم بود که بر خلاف تصور ما به تعالی و بینش بشر، جنگ‌ها وسیع‌تر شده و با اطلاع‌رسانی و سیاه‌نمایی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه کلام و روابط عمومی در جامعه ما بسیار حائز اهمیت است، اضافه کرد: در بسیاری از موارد می‌بینیم یک خبر می‌تواند روح امید در بین جامعه بدمد و در برخی موارد چقدر در ایجاد ناامیدی در جامعه موثر است. وجود الواح قدیمی و آثار باستانی گذشتگان مؤید نقش قدمت و سابقه اطلاع‌رسانی از گذشته‌های دور در زندگی بشر است.

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا با بیان اینکه ایجاد فضای شاد و امیدبخش در جامعه بر عهده رسانه و روابط عمومی‌ها است، افزود: ایجاد بستر خبری مناسب برای این نسل در فضای پرنشاط دانشگاه‌ها بسیار مهم است.

محمدی‌فر با بیان اینکه اعتماد جوانان برای ما مهم است، ادامه داد: در برخی موارد اتفاقاتی را شاهد هستیم که سلب اعتماد شده و دانشجویان ما را قابل اعتماد نمی‌دانند و در این وضعیت کانال‌هایی ایجاد شده که مشکلات دانشجویان را مطرح می‌کند و بسیار قابل اعتماد آنها است بنابراین ایجاد احساس کرامت انسانی، احترام به مخاطب و عاقل پنداشتن مخاطب باید در دستور کار روابط عمومی‌ها قرار گیرد.

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا با اشاره به شلوغ بودن فضای موجود در بازار، بیان کرد: در گذشته تنها چند کانال رادیویی و یک شبکه تلویزیونی وجود داشت و اکنون با دنیایی از شبکه‌های تلوزیونی ملی و بین‌المللی، فضای مجازی و 10ها و 100ها پیام‌رسان اجتماعی روبرو هستیم به طوریکه اگر در گذشته مشکل کسب خبر داشتیم اکنون با مشکل گزینش خبر مواجهیم.

وی با بیان اینکه یکی از رسالت‌های روابط عمومی‌ها آموزش فرزندان این سرزمین برای تشخیص خبر صحیح از غلط است، تصریح کرد: اگر اخبار ارسالی را کنترل و برنامه‌ریزی کینم، نسل سالمی را در جامعه خواهیم داشت.

محمدی‌فر محیط حال حاضر در جامعه را محیطی غنی و پرمحتوا عنوان و بیان کرد: براساس نظر روانشناسان با وجود محیط غنی موجود در جامعه آموزش‌ها باید به سنین پایین‌تر و کودکان وارد شود که با وجود این محیط غنی و آلوده، رسالت تبلیغات و اطلاع‌رسانی اهمیت ویژه‌ای می‌یابد.

وی با اشاره به فرارسیدن روز بزرگداشت حکیم فردوسی، خاطرنشان کرد: در این روز نقش بزرگانی را که در شکل‌گیری شاکله تاریخی کشور ما نقش بزرگی داشتند، گرامی می‌داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: