• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2193-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وزیر علوم:

جوانان نیاز زیادی به الگوسازی دارند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر اینکه جوانان نیاز زیادی به الگوسازی دارند، گفت: الگوهای بسیار زیادی در مراکز علمی وجود دارد که باید تکثیر و به جوانان معرفی شوند.

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، دکتر منصور غلامی سه‌شنبه 25 اردیبهشت در آئین نیکوداشت عالم عامل و اسوه اخلاق مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین کمال‌الدین رازینی، مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی‌سینا، با اشاره به اینکه داشته‌ها و علما را هم در دوران حیات و هم بعد از حیات باید بزرگ بداریم، اظهار کرد: امروز نیاز به امیدواری در بین جوانان و جامعه داریم و باید تلاش شود امید به آینده و افتخار به داشته‌ها در جامعه بیشتر شود.

وی با بیان اینکه خیلی‌ها می‌خواهند جامعه ما را تحقیر کنند، تصریح کرد: اگر حواسمان نباشد جوانان ممکن است آسیب جدی ببینند بنابراین به ویژه در شرایط کنونی نباید اجازه تضعیف، تفرقه و ناامیدکردن را به دشمنان بدهیم.

غلامی با تأکید بر اینکه حجت‌الاسلام والمسلمین رازینی به واقع یک معلم بود، بیان کرد: ایشان معلمی همه خانواده دانشگاه را برعهده داشت و سال‌های طولانی سخاوتمندانه دانشگاهیان را از دانش و بینش ژرف خود بهره‌مند کردند.

وزیر علوم ادامه داد: حجت‌الاسلام والمسلمین رازینی در دانشگاه محور اعتدال و مظهر طریق و سطی بوده و حضور ایشان به علت موقعیت ویژه‌ای که از نظر شخصیتی داشتند، در دانشگاه بسیار تأثیرگذار بوده است.

وی با اشاره به اینکه حجت‌الاسلام والمسلمین رازینی مرجع و ملجأ دانشگاهیان بودند، اظهار کرد: ایشان در خارج از دانشگاه نیز پشتیبان و حامی دانشگاهیان و دانشگاه در جامعه بوده و دانشگاه را از خود و خود را متعلق به دانشگاه می‌دانست.

غلامی با بیان اینکه حجت‌الاسلام والمسلمین رازینی، مفسر قرآن خوبی بود، خاطرنشان کرد: رحلت ایشان در جمع دانشگاهیان بسیار تأثیرگذار بوده و همیشه به دنبال این گمشده هستند.

به‌گزارش ایسنا؛ در این مراسم از کتاب مجموعه اشعار و خاطرات حجت‌الاسلام والمسلمین رازینی تحت عنوان «راز نی» با حضور وزیر علوم، معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور رونمایی شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: