• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-4394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل میراث فرهنگی همدان:

گردشگری علمی در همدان رونق می‌گیرد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: با همت وزیر علوم مبنی بر ایجاد دانشگاه D8 درهمدان شاهد رونق گردشگری علمی در استان خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی مالمیر سه‌شنبه 25 اردیبهشت در همایش نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری وزارت علوم با حضور وزیر علوم در همدان، با بیان اینکه امسال استان همدان میزبان دو رویداد بین‌المللی است، افزود: در دنیای امروز 10 درصد تولید ناخالص ملی دنیا منحصر به گردشگری است و همین میزان نیز از سهم اشتغال دنیا به این حوزه اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه صادرات در کشور 7 درصد و در سال 2016 افزون بر 1900 دلار بوده است، ادامه داد: در حوزه مالکیت و دولت اشتغال به عنوان یکی از چالش‌ها محسوب می‌شود به طوریکه در شعارهایی که مقام معظم رهبری هر ساله در نظر می‌گیرند، توجه به اشتغال یکی از مهمترین ضرورت‌هایی است که دیده می‌شود.

مالمیر با اشاره به اینکه تأکید بر صادارت غیرنفتی در سال‌های اخیر یکی از سیاست‌های کاربردی است، گفت: توجه به صادرات غیرنفتی، رشد اقتصادی، لزوم توجه به مسائل زیست‌محیطی، نمایش یک چهره صلح‌طلب از ایرانیان و توجه به غنای فرهنگی و میراث ناملموس از مواردی است که در مسائل گردشگری تأمین می‌شود. جاذبه‌های تاریخی مختلفی، فرهنگ، آداب و رسوم، موقعیت جغرافیایی و به ویژه امنیتی که در کشور حاکم است، نشان‌دهنده نقاط قوت کشور است.

وی با بیان اینکه محور گردشگری در همدان توسعه است، اظهار کرد: گردشگری در حوزه‌های مختلف ظهور و بروز دارد که در همدان گردشگری سلامت، ادبی و تاریخی به خوبی دیده می‌شود که با همت وزیر علوم مبنی بر ایجاد دانشگاه D8 در همدان شاهد رونق گردشگری علمی در استان خواهیم بود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان بیان کرد: از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران در دومین اجلاس وزیران گردشگری کشورهای عضو مجمع گفتگوهای آسیایی (ACD)، همدان، به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی انتخاب شد و آبان‌ماه امسال چهلمین نشست اعضای وابسته به سازمان جهانی گردشگری با 500 عضو در این استان گردهم می‌آیند.

وی با بیان اینکه روابط عمومی‌ها در سایت‌ها و استان‌های خود مبلغ رویداد «همدان 2018» باشند، تصریح کرد: با وجود تمامی محدودیت‌ها آنچنان که باید و شاید نتوانستیم عملکرد دولت را بیان کنیم و این رویداد گرچه در همدان برگزار می‌شود اما بازتابی ملی و منطقه‌ای دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: