• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-4494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معصومی همدانی:

روند علم‌آموزی به سمت تخصصی‌شدن و متخصص‌پرور می‌رود

دانشمند همدانی و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: روند علم‌آموزی به سمت تخصصی‌شدن و متخصص‌پرور می‌رود و بنده مظهر پراکنده‌کاری هستم و از این وضع ناراضی نیستم و با توجه به شرایط موجود وجود امثال من برای دانشگاه‌ها بی حکمت نیست.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حسین معصومی همدانی  امروز در همایش اردیبهشت مفاخر و نکوداشت خود در همدان، خاطرنشان کرد: متولد شهر همدان هستم و این شهر را دوست دارم و همانطور که آدم والدین خود را دوست دارد ایران و شهرم همدان را نیز دوست دارم. با اینکه نزدیک 50 سال است در همدان زندگی نمی‌کنم اما هیچ گاه نمی‌گویم همدانی نیستم و خود را از این شهر می دانم.

این دانشمند همدانی اظهار کرد: من این بخت را داشته‌ام که در یک خانواده اهل علم متولد شوم و از کودکی با کتاب و مطالعه مأنوس شوم و از همان سن به واسطه پدرم مرحوم آخوند ملاعلی همدانی با انسان‌های برجسته این شهر آشنا شدم و خدا را برای این نعمت‌ها شاکر هستم.

معصومی همدانی با بیان اینکه روند علم‌آموزی به سمت تخصصی‌شدن و متخصص‌پرور می‌رود، اضافه کرد: بنده مظهر پراکنده‌کاری هستم و از این وضع ناراضی نیستم و با توجه به شرایط موجود وجود امثال من برای دانشگاه‌ها بی حکمت نیست.

وی اضافه کرد: از پدر مرحومم آموخته‌ام که درحق خودم سخت‌گیر و در حق دیگران آسان‌گیر باشم و به ظواهر کم توجه کنم و غرق در زیور دنیا نشوم.

عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی در پایان اظهار کرد: اگر کاری در زندگی کرده ام مرهون لطف خدا است به علت امکاناتی که خدا در اختیارم گذاشته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: