• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-4594-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک نویسنده و پژوهشگر:

"معصومی همدانی" دارای شخصیتی منحصربفرد است

یک نویسنده و پژوهشگر همدانی گفت: شخصیت معصومی همدانی منحصربفرد بوده و محال است کسی مجذوب او نشود، وی به عنوان یک انسان با اخلاق شناخته می شود و جامع اخلاق حسنه و جذابیت شخصیتی است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علیرضا ذکاوتی قراگوزلو امروز در همایش اردیبهشت مفاخر و نکوداشت دکتر حسین معصومی همدانی در همدان، بیان کرد: یک فرد در درجه اول محصول تربیت خانواده، سپس محله و بعد کشورش است به طوریکه حسین معصومی دارای پدری و مادری بی نظیر بود.

وی ادامه داد: آخوند ملاعلی همدانی فردی کاملا ممتاز، خاص و انسان و عالمی کامل و در یک کلام فرشته ای در لباس بشر بود، تمام کسانی که با او مأنوس بودند معتقد بودند نکته تاریکی در زندگی وی وجود ندارد، مادر او نیز زنی مهربان، مدیر و با لیاقت بود و استاد معصومی میوه و ثمره چنین خانواده عالمی است.

ذکاوتی محیط زندگی را هم در تربیت فرد بسیار موثر دانست و افزود: محیط همدان به نسبت 70 سال پیش از لحاظ کیفیت خیلی فرهنگی تر از الان بوه و حتی 6 کتابخانه فعال داشت و زمینه رشد و عمل آمدن معصومی همدانی در این فضا را فراهم کرده است.

وی ادامه داد: این فرد در دوران تحصیل را در دبیرستان و دانشگاه صنعتی با بهترین درجه و رتبه طی کرده و در رشته متالوژی تحصیلات خود را به پایان رسانده اما با توجه به علاقه خود به فرهنگ ملی به ویژه همدان در این حوزه مطالعات زیادی داشته و کتاب قابل توجهی نیست که نخوانده باشد. وی همچنین قوه نقد بالایی دارد.

نویسنده و پژوهشگر همدانی اظهار کرد: معصومی همدانی از همان دوران دانشجویی وارد کار ترجمه و ویراستاری شده و به ویژه در ویراستاری دستی قوی و ماهر دارد و از نظر کار حرفه‌ای نظیر او کم داریم.

ذکاوتی بیان کرد: بعد از انقلاب اسلامی مرکز نشر تشکیل شد و دست راست مدیر این مجموعه دکتر معصومی و جزء ویراستاران درجه یک مرکز بود و ویراستار غالب این مرکز که حدود 500 کتاب در آن زمان چاپ کرد، وی بود و آن هم به علت دقت و امانتداری این فرد است.

وی با بیان اینکه استاد معصومی همدانی در بیشتر علوم اطلاعات و مطالعات داشت، افزود: کمتر کسی پیدا می شود که هم در زمینه فقه و اندیشه هم در منطق و حکمت هم در زمینه ادبیات، شعر و رمان و همچنین متخصص رشته خود باشد بنابراین این شخصیت منحصربفرد است و محال است کسی مجذوب او نشود.

نویسنده و پژوهشگر همدانی با اشاره به اینکه معصومی همدانی به عنوان یک انسان با اخلاق شناخته می شود و جامع اخلاق حسنه و جذابیت شخصیتی است، اظهار کرد: تواضع، همدلی با مخاطب و دوستدار علم بودن از ویژگی های این شخصیت است و مهمترین کار و ویژگی وی شاگرد پرور بودن است.

ذکاوتی اضافه کرد: پرورش آدم و ساختن شاگرد اثر طولانی و خیلی بیشتر از نوشتن کتاب و رساله است و باید سالها بگذرد تا انسانی نزدیک به افق شخصیتی این استاد بزرگ برسد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: