• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-4694-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل ارشاد همدان:

هدف از برگزاری نکوداشت مفاخر تقویت و تحکیم هویت ملی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: هدف از برگزاری نکوداشت‌ مفاخر تحرک‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی، تقویت و تحکیم هویت ملی، الگوسازی برای جوانان و شناساندن بزرگان دانش و فرهنگ به جامعه است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، فاضل عبادی امروز در همایش اردیبهشت مفاخر و نکوداشت دکتر حسین معصومی همدانی در همدان، با بیان اینکه در در چهارمین دوره اردیبهشت مفاخر به عنوان معرفی کارنامه فرهنگی استان هستیم، اظهار کرد: استان همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین از هر جهت درخشندگی دارد چرا که مفاخر و علمای آن ویژگی خاصی به استان بخشیده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان افزود: هدف از برگزاری این نکوداشت‌ها تحرک‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی، تقویت و تحکیم هویت ملی، الگوسازی برای جوانان و شناساندن بزرگان دانش و فرهنگ به جامعه است و در این راستا تکریم عالمان و بزرگان گذشته و حال و پاسداشت فعالیت آنها در دستور کار است.

عبادی اضافه کرد: در سال های گذشته مفاخر بزرگانی چون شیخ‌الرئیس ابوعلی سینا، میرسیدعلی همدانی، سیدجمالالدین اسدآبادی و آیت‌الله آقانجفی همدانی مورد پاسداشت قرار گرفتند همچنین مفاخر محلی در شهرستان‌ها نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به تقریظ‌های مقام معظم رهبری بر چند کتاب در حوزه دفاع مقدس خاطرنشان کرد: استان همدان در تولید علم و فرهنگسازی جزء استان‌های پیشرو است و همچنین در سالجاری از سردار حمید حسام نویسنده حوزه دفاع مقدس با همکاری بسیج هنرمندان تقدیر و تجلیل خواهد آمد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان یادآور شد: در اردیبهشت مفاخر طی سه دوره گذشته برای پنج شخصیت علمی و ادبی استان یعنی آقایان دکتر ذکاوتی و اذکایی در حوزه پژوهش، آقایان محقق و میری در حوزه شعر و ادب و دکتر آیت‌الله احمدی در حوزه حکمت تقدیر به عمل آمد و امروز نیز نکوداشت دکتر حسین معصومی همدانی دانشمند همدانی در حال برگزاری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: