• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-4794-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون فرهنگی مؤسسه شهرکتاب:

معصومی همدانی دایره‌المعارفی گویا و پویا است

معاون فرهنگی مؤسسه شهرکتاب گفت: استاد معصومی همدانی دایره‌المعارفی گویا و پویا و در میان اهل علم یک استثناء است که بدیل و نظیر ندارد به طوریکه کسی را ندیده‌ام که مثل او در همه علوم دستی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی اصغر محمدخانی امروز در همایش اردیبهشت مفاخر و نکوداشت دکتر حسین معصومی همدانی در همدان، با بیان اینکه استاد معصومی دایره‌المعارفی گویا و پویا است، ادامه داد: با توجه به اوضاع فرهنگی و کتابخوانی ما در دانشگاه‌های کشور و در شرایطی که کمیت بر کیفیت غلبه یافته، باید از وجود این اساتید استفاده کنیم که وجودی بی‌نظیر است.

محمدخانی اظهار کرد: استاد معصومی از نظر جامعیت به علوم نظیر تاریخ، فلسفه و ادبیات بی نظیر است همچنین او یک راهنما و یاری دهنده نسل جدید به علت ویراستاری ماهرانه و تربیت شاگردان جوان است.

وی اضافه کرد: دکتر معصومی نگاه تحلیلی و نافذی دارد و گاهی بعد از مطالعه یک مقاله یا پایان نامه با نگاه تحلیلی خود پنجره های جدیدی برای صاحب نظران باز می کند در کنار این بخش علمی او این فرد دارای اخلاق علمی و انسانی است و افراد با طیف های مختلف او را یکی از دوستان خوب خود می دانند.

معاون فرهنگی مؤسسه شهرکتاب بیان کرد: خیلی از نویسندگان دوست دارند قبل از چاپ حداقل یکبار کتاب خود را برای ویراستاری و مطالعه به دست او بسپارند تا کیفیت کتابشان بهتر شود.

محمدخانی ادامه داد: از ویژگی های استاد معصومی علاقه بیشتر به نوشتن مقاله نسبت به کتاب است و البته مقاله‌های وی جزء بهترین مقاله‌ها در سطح جهانی است و گاهی با خودم می گوییم مگر دکتر چقدر فرصت دارد که در همه زمینه بهترین مقاله را ارائه می دهد.

وی وسواس و کمال طلبی را از خصیصه های دکتر معصومی شمرد و افزود: آثار استاد به علت این ویژگی او هنوز نیمه تمام است و از او می خواهیم تا این آثار را زودتر به پایان و به دست خوانندگان برساند.

معاون فرهنگی مؤسسه شهرکتاب با بیان اینکه این فرد تحمل ریا و شبه علم و فسلفه را ندارد، خاطرنشان کرد: این فرد با ریاکاران سر سازش ندارد اما با علم و ادبیات دقیق می تواند همراهی و همفکری داشته باشد.

محمدخانی در پایان خاطرنشان کرد: استاد معصومی امروزه به تمام دنیا تعلق دارد و شاید 20 نفر صاحب نظر در علم مانند او نداشته باشیم.

آیت لله غیاث‌الدین طه‌محمدی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان، ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این مراسم اظهار کرد: واقعا جای این وجود داشت که چنین مراسمی برای یادگار عالم بزرگ آخوند ملاعلی همدانی برگزار می شد و این اقدام ارزشمند است.

وی با بیان اینکه باید برای برگزاری چنین مراسمی اهتمام ورزید، گفت: برخی برای برگزاری چنین مراسمی بخل می‌ورزند در حالیکه تجلیل از بزرگان و مفاخر کار کسانی است که در بند مقام نیستند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به مرحوم آخوند ملاعلی معصومی همدانی خاطرنشان کرد: 60 سال این عالم بزرگوار اعتبار این کشور و شهر را تسخیر کرد و برکات این بزرگوار همچنان هست و فرزندان وی نیز دنباله رو راهش هستند.

طه‌محمدی با بیان اینکه خیلی ها قصد تخریب بوعلی سینا را دارند و تهمت هایی نظیر بداخلاقی و مشروب خواری را به او نسبت می دهند، اظهار کرد: کسی همسنگ بوعلی سینا در جهان نداریم اما تخریب های زیادی علیه این دانشمند صورت می‌گیرد به طوریکه وقتی دشمن بخواهد چهره‌ای را تخریب کند از همه حربه‌ها بهره می‌برد.

وی با اشاره به شخصیت بزرگ آیت الله آخوند ملاعلی همدانی اضافه کرد: امام خمینی(ره) در مورد ایشان جمله«لم یکن له کفوا احد» را گفته و او را چهره ای بی نظیر می دانند و معقتد هستند کسی دیگر مانند او پیدا نمی شود.

وی خاطر نشان کرد: به غیر از اینکه ارزش وجودی هر کس باید حفظ شود همچنین به علت ارزش به این شخص به خانواده و فرزندان او نیز احترام بگذاریم در غیر این صورت این نامهربانی نابخشودنی است.

طه‌محمدی ادامه داد: اگر تربیت شده مکتب اسلام هستید همه موظف هستند تا احترامی که به آیت الله آخوند می گذارند را به خانواده نیز داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: