• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-10097-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار اسدآباد خبر داد

واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی اسدآباد به بخش خصوصی

فرماندار شهرستان اسدآباد از واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی این شهرستان به بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، کریم حمیدوند امروز در شورای ورزش همگانی شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام شهرستان با کمتر از 70 درصد پیشرفت فیزیکی  پس از شناسایی در سطح آموزش و پرورش و اداره ورزش و جوانان به بخش خصوصی واگذار می‌شوند.

وی افزود: تکمیل طرح‌های نیمه‌کاره ورزشی یکی از اولویت‌ها در این شهرستان بوده و به‌زودی بودجه استانی و تملک دارایی‌ها ابلاغ می‌شود که باید بر اساس ضوابط با این اعتبارات طلب پیمانکاران پرداخت و برای تکمیل پروژه‌های بالای 70 درصد هزینه شود.

حمیدوند با تأکید بر شناسایی پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی با پیشرفت فیزیکی زیر 70 درصد، خاطرنشان کرد: واگذاری این پروژه‌ها به بخش خصوصی موجب خدمات بهتر و نگهداری بهتر از این پروژه‌ها می‌شود.

وی در ادامه مشارکت مردمی در ورزش‌های همگانی شهرستان اسدآباد را تنها 10 درصد اعلام کرد و افزود: این در حالی است که مشارکت مردم در ورزش‌های همگانی کشور 21 درصد و در استان همدان 23 درصد بوده و باید در ارتقاء و نهادینه کردن مشارکت مردمی در این امر اقدام کرد.

فرماندار شهرستان اسدآباد ادامه داد: هیئت‌های ورزشی باید مبنا را بر اساس مشارکت مردمی قرار داده و در امر ورزش به بحث ورزش بانوان نیز توجه ویژه‌ای کنند.

وی اهمیت به قهرمانان ورزشی، تسطیح اماکن ورزشی روستایی از طریق دهیاری‌ها و حمایت از تشکل‌های جوانان از دیگر مواردی بود که در این جلسه به آن اشاره کرد و یادآورشد: باید تلاش شود که شهرستان اسدآباد نیز عناوین قهرمانی داشته باشد و با الگو سازی در این امر گام‌های موثرتری برداشت.

مدیر اداره ورزش و جوانان شهرستان اسدآباد هم تعداد ورزشکاران سازمان‌یافته این شهرستان را 2 هزار نفر در قالب 30 هيئت ورزشی  اعلام کرد و گفت: از این تعداد ورزشکار سازمان‌یافته، 600 نفر را بانوان ورزشکار در رشته‌های مختلف تشکیل داده‌اند.

محمد طلایی‌منعم با اشاره به فعالیت 12 باشگاه ورزشی خصوصی در سطح شهرستان، اضافه کرد: از این تعداد باشگاه بخش خصوصی 8 باشگاه مربوط به آقایان و 4 باشگاه مربوط به بانوان را تشکیل می‌دهد.

وی افزود: در حال حاضر 3600 نفر در ورزش بدنسازی این شهرستان فعالیت داشته و در این راستا 5 نفر قهرمان کشور و یک نفر قهرمان جهان شده‌اند.

طلایی‌منعم گفت: راه‌اندازی پایگاه دوچرخه‌سواری، تقویت و احیای بازی‌های تفریحی و بومی و ورزشی در محلات، راه‌اندازی مرکز فعالیت‌های حرکتی، تقویت پایگاه‌های ورزش صبحگاهی و عصرگاهی، راه‌اندازی مرکز مشاوره و سلامت، احداث زمین‌های والیبال در محلات، طرح نشاط 5 دقیقه‌ای، کارگاه آموزشی، برگزاری جشنواره و نمایشگاه‌های ورزش همگانی از جمله برنامه‌های هدفگذاری شده برای شهرستان در سالجاری خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: