• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-10397-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون امور استان ها و پارلمانی سازمان تبلیغات کشور اعلام کرد:

اعزام 40 هزار مبلغ و مبلغه در سطح کشور در ماه رمضان

معاون امور استان ها و پارلمانی سازمان تبلیغات کشور به فعالیت 4 هزار نفر روحانی مستقر در مناطق محروم و روستاهای کشور اشاره کرد و گفت: امسال به برکت ماه رمضان 40 هزار مبلغ و مبلغه در سطح کشور اعزام می شوند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حجت الاسلام و المسلمین علی دارابی چهارشنبه 26 اردیبهشت در جمع خبرنگاران، افزود: هرساله با فرارسیدن ماه رمضان سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به سازماندهی و اعزام مبلغین به بخش های مختلف هماهنگی های لازم را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه وظیفه اصلی این مبلغین و مبلغات، امر مقدس تبلیغ دین، ارائه خدمات فرهنگی، مشاوره ای به نوجوانان و جوانان و خانواده ها و پاسخگویی به شهبات مذهبی است، اظهار کدد: در سال 97 رویکرد اصلی شبکه تبلیغ، مقابله هوشمندانه با آسیب های اجتماعی است چراکه روحانیون با روحیه جهادی و انقلابی و استفاده از ظرفیت بالای مساجد می توانند در این زمینه موثر واقع شوند.

دارابی آسیب های حاشیه شهرها، سکونتگاهای غیررسمی، طلاق، اعتیاد و مفاسد اخلاقی را مهمترین آسیب های اجتماعی حال حاضر کشور عنوان کرد و ادامه دا: استان همدان و شهرستان ملایر با حضور مردم فهیم و انقلابی و همیشه در صحنه توانسته است در زمینه مقابله هوشمندانه و کاهش آسیب های اجتماعی موفق عمل کنند و الگویی برای سایر نقاط کشور باشد.

معاون امور استان ها و پارلمانی سازمان تبلیغات کشور خاطرنشان کرد: همزمان با حلول ماه رمضان برگزاری جلسات قرآن، فعالیت خانه های قرآنی و روستایی و شهری در راستای نهضت فراگیر قران کریم به منظور تحقق سبک زندگی قرآنی در سطح کشور صورت می پذیرد.

دارابی با تأکید بر اینکه امروز تنها نسخه شفابخش توجه به سبک زندگی قرآنی است که می تواند سبب برون رفت از مشکلات شود، افزود: در عرصه مبلغ با کمبود جدی روحانی مواجه هستیم که فلسفه وجودی دبیرستان های علوم و معارف تأمین و تربیت روحانیون مبلغ است.

وی یادآورشد: شورای توسعه فعالیت های قرآنی شکل گرفته است و با توجه به تناسب ها و نیازهای موجود در هر منطقه، منابع مالی توزیع می شود.

جذب 850 میلیون تومان برای ساخت خانه های عالم در ملایر

سخنگوی کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز از جذب 850 میلیون تومان اعتبار از سوی بنیاد برکت برای ساخت خانه های عالم در سطح شهرستان ملایر خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین احد آزادیخواه افزود: این اعتبار جذب شده است که صرف احداث 5 خانه عالم و 4 مسجد شده و در بین 8 روستا توزیع می شود.

وی با بیان اینکه همایش ویژه مبلغین و مروجین ماه رمضان با حضور 200 روحانی به عنوان شبکه تبلیغ شهرستان با حضور معاون امور استان ها و پارلمانی سازمان تبلیغات کشور برگزار شد، ادامه داد: مقرر شده است امسال شبکه تبلیغ در حوزه آسیب های اجتماعی و ورود جدی داشته باشد.

آزادیخواه با اشاره به پایلوت بودن ملایر در بحث مبارزه با مواد مخدر و اجرای طرح ملی کرامت، اظهارکرد: در این همایش آخرین اطلاعات سیاسی مثل موضع گیری های مجلس در زمینه مسائل اخیر و خروج آمریکا از برجام، اقدامات عمرانی و... در اختیار مبلغین گذاشته شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به جذب 14 میلیارد تومان اعتبار غیر از سهم شهرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت بالای ملایر در حوزه های مختلف این اعتبار با تلاش نمایندگان جذب شد، همچنین بحث تأمین آب شرب و تصفیه خانه سدکلان در سال 97 محقق می شود.

آزادیخواه با بیان اینکه و پیگیری های لازم در زمینه راه اندازی مرکز آنژیوگرافی در ملایر انجام شده است، افزود: با یک سرمایه گذار خارجی در زمینه تولید چوب وارد قرارداد شدیم که قطعاً تاثیر مهمی در حوزه مبل منبت و صادرات و تولیدات داخلی خواهد داشت.

285 موسسه و مرکز قرآنی متولی اجرای برنامه های قرآنی در همدان

در ادامه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی یک دستگاه برنامه محور است و ثبات مدیریت دارد، گفت: در اسفندماه سال 96، برنامه های مربوط به سالجاری جمع بندی و ابلاغ شد.

حجت الاسلام و المسلمین علی دشتکی با اشاره به اینکه رویکرد امسال برنامه های ما اقدام جهادی و انقلابی است، افزود: پوشش تبلیغ در صد درصد مناطق محروم، شبکه سازی محله ای، تشکل سازی فعالیت های مردمی، تلاش در جهت تحقق شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی و برگزاری کارگاه های تخصصی با حضور گروه های مرجع و تخصصی سازی تشکل های مردمی از جمله اهم اولویت های ما در سالجاری است و درهمین راستا 90 عنوان برنامه تدوین شده است.

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان فرهنگسازی در زمینه استفاده از کالای ایرانی در دستور کار مبلغین قرار دارد، خاطرنشان کرد: امسال در سطح استان همدان 1700 مبلغ و مبلغه اعزام می شوند و 2200 نقطه را پوشش می دهند.

دشتکی به برگزاری گفتمان های دینی در مساجد، مسابقات فرهنگی و مذهبی، مراسم ویژه شب های قدر و... در طول ماه رمضان اشاره کرد و گفت: 285 موسسه و مرکز قرآنی متولی اجرای برنامه های قرآنی در طول سال هستند.

وی با بیان اینکه امسال در 100 نقطه استان همدان جلسه تفسیر قرآن برگزار و 60 محفل قرآنی در سطح استان اجرا می شود، گفت: امسال 200 جمع خوانی و جزء خوانی در طول ماه رمضان در نظر گرفته شده است.

وی یادآورشد: امسال در ماه مبارک رمضان برای مقابله با آسیب های اجتماعی در سطح استان اجرای طرح " سلامت اجتماعی " در دستور کار ما قرار گرفت که در همین راستا در کل استان در 10 نقطه این طرح به صورت شبکه سازی مردمی اجرا می شود که 5 نقطه آن متعلق به شهرستان ملایر است.

در ادامه مدیر تبلیغات اسلامی ملایر از اعزام 270 نفر مبلغ و مبلغه در طول ماه مبارک رمضان به روستاها و مناطق محروم و برگزاری گفتمان های دینی اشاره کرد و گفت: در ماه رمضان امسال محافل انس با قران و 120 جلسه جزء خوانی در سطح این شهرستان برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین حسین گروسی خاطرنشان کرد: با تلاش های صورت گرفته و به منظور مقابله با آسیب های اجتماعی طرح " سلامت اجتماعی " در 5 نقطه ملایر شامل محله پشت سازمان تبلیغات اسلامی با محوریت مسجد نبی اکرم، مسجد قمر بنی هاشم در محله نفت سیاه، مسجد دو طفلان مسلم واقع در محله جعفرآباد، محله پشت امام زاده عبدالله در مسجد صاحب الزمان(عج) و مسجد قمر بنی هاشم در محله سرجوی به صورت منسجم اجرا می شود که آثارش مشهود می باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: