• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-10497-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

نماینده ملایر خبر داد

احداث بزرگترین کارخانه چوب خشک کنی ایران در ملایر

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: به زودی سرمایه گذاری 300 میلیون دلاری در حوزه صنعت چوب کشور در شهرستان ملایر انجام می شود.

حجت الاسلام والمسلمین احد آزادیخواه در گفت وگو با ایسنا، منطقه همدان، در این رابطه افزود: با این حجم از سرمایه گذاری بزرگترین واحد تولید مصنوعات چوبی در منطقه جوکار ملایر با حضور سرمایه گذاری از شهر مشهد در این شهرستان احداث می شود.

وی ادامه دهد: از پنج ماه گذشته برای احداث این واحد بزرگ تولیدی با یک تیم قوی اقتصادی در صنعت چوب از مشهد مقدس وارد مذاکره شدیم که مذاکرات با تلاش ها و پیگیری های نمایندگان ملایر و استاندار همدان نتیجه بخش بود.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت ادامه داد: با توجه به گردش صنعت چوب در استان همدان به ویژه ملایر به عنوان شهر ملی منبت و گردش مالی حدود چهار هزار و 500 میلیارد ریال طی 6 ماهه دوم سال گذشته تاکنون و تویسرکان، سرمایه گذاران به این نتیجه رسیدند که وارد صنعت چوب در این استان شوند.

آزادیخواه با اشاره به اینکه در این حوزه اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران تحصیلات و توانمندی خوبی در صنعت چوب دارند و سرمایه گذاران مشهدی نیز اعلام آمادگی کرده اند، بیان کرد: تمامی بسترها مهیای ایجاد و راه اندازی بزرگترین واحد صنایع چوبی در قالب مبل و منبت در این شهرستان است.

وی افزود: در همین رابطه ابتدا جلسه ای با سرمایه گذاران در شهر جوکار برگزار کردیم که علاوه بر جلسه نمایندگان ملایر و استاندار همدان با این سرمایه گذاران، نماینده تویسرکان نیز جلسه ای با آنها داشت.

آزادیخواه با اشاره به برگزاری جلسه دیگری با سرمایه گذاران در کرج و بازدید از کارگاه های آنان، گفت: 25 اردیبهشت ماه نشست کارشناسی و عملیاتی این طرح بزرگ صنعتی با حضور استاندار همدان، نمایندگان ملایر، سرمایه گذاران و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان در تهران برگزار و نتیجه نهایی اعلام شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس اظهار کرد: در این نشست مقرر شد 10 هکتار زمین در اختیار این سرمایه گذاران قرار گیرد که طی تماس تلفنی با شرکت شهرک ها و منابع طبیعی، این موضوع بررسی و این میزان زمین در منطقه جوکار در اختیار آنها قرار داده می شود.

وی پرداخت 300 میلیون دلار تسهیلات را از دیگر مطالبات سرمایه گذاران این طرح صنعتی عنوان کرد و ادامه داد: از این میزان سرمایه گذاری، 20 درصد سرمایه را سرمایه گذاران طرح تامین می کنند.

آزادیخواه گفت: سرمایه گذاران واحد مصنوعات چوبی متعهد شدند که 100 هزار ظرفیت اشتغال برای منطقه ایجاد می شود که گامی بلند در مسیر اشتغالزایی پایدار در حوزه صنایع چوب و مبل و منبت این شهرستان است.

وی بیان کرد: این سرمایه گذاران در حوزه صنعت چوب هم در زمینه تولید داخل و هم واردات چوب از روسیه فعالیت های بسیار خوبی دارند و قرار است تمامی صنایع وابسته به چوب همچون چسب، پارچه مبل و رنگ را ایجاد کنند.

آزادیخواه ایجاد بزرگترین واحد صنایع چوبی کشور در ملایر را تحولی عظیم در حوزه مبل و منبت این شهرستان برشمرد و اظهار کرد: به طور قطع با راه اندازی این واحد بزرگ صنعتی، ملایر به قطب صنعت چوب و تولید مبل و منبت تبدیل می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: